Ощадбанк відмовляється повертати киянину банківський вклад та проценти, які залишились після смерті його батька - що вирішив суд

В Ощадбанку вказують, що чоловік направив лише письмові вимоги перерахувати частину вкладу без надання належним чином засвідченої копії свідоцтва про право на спадщину

Ощадбанк
Чоловік просить від Ощадбанку повернення банківського вкладу та процентів, які залишились після смерті його батька

Чоловік після смерті батька отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом та став власником 5/12 частково спадкового майна в розмірі 8 800 гривень. Однак Ощадбанк відмовляється виплатити успадковані кошти. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 14 серпня 2023 року. 

Після смерті чоловіка його сину відкрилась спадщина, яка складається з 5/12 часток грошових внесків з відповідними відсотками померлого. 5 травня 2021 року він отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом та став власником 5/12 частково спадкового майна в розмірі 8 800 гривень. Разом з тим, Ощадбанк відмовляється виплатити успадковані кошти.

"Позивачем були направлені до АТ «Ощадбанк» лише письмові вимоги перерахувати частину вкладу без надання належним чином засвідченої копії свідоцтва про право на спадщину та без проходження ідентифікації особи заявника таких вимог, що унеможливило проведення фінансових операцій за участю позивача, права якого при цьому жодним чином не були порушені банком. Вимога про стягнення частини грошового вкладу з банку є безпідставною, оскільки АТ «Ощадбанк» не є набувачем цих коштів, а лише виконує функцію з обслуговування банківського рахунку клієнта. Посилання позивача про обов'язок банку відшкодувати заподіяні збитки не підтверджено доказами існування всіх елементів складу правопорушення, що виключає настання цивільно-правової відповідальності для АТ «Ощадбанк»", - заявили в Ощаданку. 

Яким було рішення суду?

Суд задовольнив позов чоловіка. З Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на його користь стягнуть суми грошових вкладів у розмірі 8 800 гривень, проценти за період з 5 вересня 2020 року по 27 червня 2023 року у розмірі 3 162 гривень, що разом складає 11 963 гривень.

"14 січня 2013 року між АТ «Ощадбанк» та батьком позивача укладено договір № 16055 про відкриття та обслуговування рахунку і випуск платіжної картки, та відкрито останньому поточний рахунок. 10 травня 2019 року між сторонами та укладено договір № 19460924624 на вклад «Мій пенсійний депозит» на суму 20 тисяч гривень, строком на 3 місяці, дата повернення депозиту є 12 серпня 2019 року, процентна ставка становить 13,50 % річних. 10 травня 2019 року було підписано заяву про приєднання № 446969524/100519 до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки). Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що між сторонами був укладений договір банківського вкладу. Таким чином, банк зобов'язаний виплатити вкладнику депозит і проценти на вклад на умовах та в порядку, встановлених договором банківського вкладу", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube