В Ощадбанку зазначають, що підрахунок збитків ще продовжується, адже війна триває
Ощадбанк виграв всі інстанції в арбітражному суді. Тож тепер справа за виконанням. За рішенням суду сума збитків складає 1,5 мільярда доларів. Проте з кожним днем сума збільшується, бо зобовʼязання не виконуються.
Як розповів у інтерв'ю Forbes Ukraine голова правління Ощадбанку Сергій Наумов, фінустанова хоче легалізувати ці рішення в деяких юрисдикціях. У них вже є напрацювання.
"Ми виграли всі інстанції в арбітражному суді, і тепер справа за виконанням. Ми хочемо легалізувати ці рішення в деяких юрисдикціях, є напрацювання. Ми знаємо, де шанси будуть великі, шукаємо активи. Але поки не можу назвати, про що конкретно йдеться", - сказав Наумов.
За рішенням суду це 1,5 мільярда доларів. З кожним днем сума збільшується, бо вони не виконують свої зобовʼязання.
"Ми вже звернулись до Європейського суду з прав людини через втрачені активи під час повномасштабного вторгнення. Позов подали 8 грудня 2022 року. Загальна практика під час звернення до ЄСПЛ полягає в поданні заяви по суті порушеного права, а вимога щодо справедливої компенсації подається ближче до винесення рішення або навіть окремо, якщо збитки складно підрахувати. Важливо було швидко подати позов, оскільки там є строк лише чотири місяці з дати злочину. Крім того, Європейська конвенція з прав людини закінчувала свою дію щодо рф (росіяни вийшли з неї). Підрахунок збитків ще продовжується, адже війна триває", - акцентував Наумов.
8 грудня 2022 року Ощадбанк завершив складну експертно-юридичну роботу та подав скаргу проти рф до Європейського суду з прав людини. Внаслідок збройної агресії російської федерації українським компаніям та громадянам було завдано значних матеріальних збитків. Ощадбанк не став винятком, багато його відділень зазнали руйнацій та пошкоджень, а сам банк – значних втрат. Системна робота Ощаду з документації воєнних злочинів дала змогу застосувати міжнародно визнані юридичні механізми, спрямовані на відновлення справедливості та покарання агресора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.