Організував вторгнення росіян до Гостомелю та окупацію Київщини: СБУ повідомила про підозру російському генералові

СБУ зібрала доказову базу на генерал-майора збройних сил РФ Селівьорстова — колишнього командира 106 повітряно-десантної дивізії, яка намагалася захопити Київ. Йому заочно повідомили про підозру

СБУ
Селівьорстов керкував захопленням аеродрому в Гостомелі

Служба безпеки України (СБУ) видала ордер на заочний арешт російського генерал-майора Володимира Селівьорстова, колишнього командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії. Його звинувачують у воєнних злочинах, зокрема, у плануванні та здійсненні початкового російського наступу, щоб захопити Київ. За даними слідства, Селівьорстов відіграв ключову роль у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє СБУ, російський генерал брав безпосередню участь в організації багатосторонньої атаки на Київ з північного заходу, щоб захопити аеропорт "Антонов" в Гостомелі.

Російський генерал Селівьорстов мав амбітний план: захопити стратегічно важливий аеродром у Гостомелі, а потім, розгорнувши свої сили, захопити Вишневе та створити плацдарм для подальшого наступу на Київ. Ця операція була розрахована на швидкий і вирішальний успіх. Проте українські захисники не лише зупинити наступ ворога, але й завдали йому відчутних втрат.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Селівьорстову про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (ведення агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Наразі вживаються заходи для його затримання та притягнення до відповідальності за воєнні злочини.

Бої за Гостомель

Селище Гостомель та його аеропорт Антонов стали одними з перших стратегічних цілей під час повномасштабного вторгнення російських військ. Для штурму Гостомеля росіяни направили елітні десантні підрозділи на 35 вертольотах.

В обороні аеродрому, крім Національної гвардії, брали участь також інші військові формування та спеціальні служби України. Основу ротно-тактичної групи гвардійців складали строковики — молоді, але професійно підготовлені воїни. У перші години бою їм вдалося знищити шість російських гелікоптерів, серед яких були й знамениті Ка-52, які активно рекламувалися в російських ЗМІ.

Проти 300 російських десантників на той момент виступило близько 30 українських захисників, озброєних лише автоматами Калашникова, гранатометами, БТР та гранатами.

Гвардійці разом із підрозділом Збройних Сил України завдали удару по скупченню живої сили ворога, яка десантувалася з гелікоптерів. Під час запеклих боїв було пошкоджено ангар, в якому знаходився найбільший у світі вантажний літак Ан-225 "Мрія". Крім того, від неконтрольованих російських авіаційних ракет постраждав і Ан-124 "Руслан", що стояв у сусідньому ангарі.

Раніше СБУ затримала агентку ФСБ, яка передавала Росії дані ЗСУ у Покровську. Також СБУ затримала російського "крота" у лавах ЗСУ.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube