“Київ могли окупувати”. У Буданова розкрили невідомі деталі про важливість боїв на Гостомель

Читать на русском

У розвідці знали, що Гостомельське летовище стане ймовірним місцем, звідки ворог може почати наступ на столицю

Читать на русском
Бої за Гостомель
Яке значення для столиці мали бої за Гостомель

У розвідці знали, що Гостомельське летовище стане ймовірним місцем, звідки ворог може почати наступ на столицю

На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну бої за Гостомель були чи не найважливішими для Києва. У разі, якби російські терористи змогли захопити Гостомельський аеропорт, Київ був би окупований.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України у Telegram. За словами представника ГУР, який брав участь у боях за аеропорт, у розвідці знали, що Гостомельське летовище стане ймовірним місцем, звідки ворог може почати наступ на столицю.

Аеропорт “Антонов” через це одразу визначили як важливий об’єкт. Підрозділи Нацгвардії та ГУР, які відповідали за нього, вийшли на свої бойові позиції зранку 24 лютого 2022 року. 

“Основною задачею було — це нанести максимально втрат ворогу і затримати, їх наскільки це буде ймовірно та логічно, аби тут не покласти себе. Але так, щоб противник не мав дуже багато часу, щоб зайняти вигідні позиції, щоб повністю контролювати летовище”, – розповів військовий.

У нього з побратимами була задача стримувати та завдавати максимальних втрат ворогу. Крім того, вони повинні були прикривати строковиків НГУ, яких виводили через брак озброєння та навичок. 

Всього проти 300 російських десантників тоді вийшли близько 30 українських захисників. У їхньому озброєнні були лише автомати Калашникова, гранатомети, БТР та гранати.

“Звісно, дуже страшно, коли така армада гвинтокрилів по тобі починає бити, ще й два літачки по нас працює. Якось не дуже. Гвинтокрили літали по колу, наносили ураження”, – зауважив боєць.

За його словами, тоді потрібно було тільки прийняти бій та вижити. Втім, російський десант не чекав відпору від українців, а жоден російських літак не зміг приземлитися. Нацгвардійці тоді змогли збити декілька ворожих гелікоптерів. Спостережні групи знищили один над Київським морем, а розвідники — в аеропорту.

 

Бої за Гостомель

Селище Гостомель та його аеропорт Антонов стало однією з перших та основних цілей під час повномасштабного наступу російських військ. Саме цей аеропорт міг приймати великі вантажні літаки. Тому його планували використати для швидкого переміщення десанту та техніки. А далі — прямий шлях на Київ. На штурм Гостомелю росія направила підрозділи елітних десантних військ на 35-ти вертольотах.

Окрім Нацгвардії в обороні аеродрому брали участь підрозділи інших військових формувань та спеціальних служб України. Основу ротно-тактичної групи гвардійців складали строковики – молоді, але професійно підготовлені воїни. У перші години бою їм вдалося збити шість російських гелікоптерів. Серед них і розрекламовані по російському телебаченню "легендарні" Ка-52.

Гвардійці разом із підрозділом ЗСУ з артилерії вдарили по скупченню живої сили супротивника, яка десантувалася з гелікоптерів. Під час боїв було пошкоджено ангар із найбільшим у світі вантажним літаком Ан-225 "Мрія". Від неконтрольованих російських авіаційних ракет також постраждав Ан-124 "Руслан", який стояв у сусідньому ангарі. Ще п'ять літаків зруйновано.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.