“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Майбутні вступники здебільшого обирають історію України
У 2023 році майбутні вступники у ВНЗ найменше обирають для Національного мультипредметного тесту фізику та хімію. Ці напрямки з-поміж усіх абітурієнтів обрали лише 3%. При цьому, лідером у виборі стала історія України, яку хочуть здавати більше половини випускників.
Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти. Наразі обов’язковими для здачі на НМТ є українська мова та математика. Третій предмет потенційні абітурієнти обирають самостійно. Обрати можна одну з іноземних мов, історію України, біологію, фізику або хімію. Саме останні два предмети стали цього року свого роду аутсайдерами.
Тільки 3% з усіх випускників вирішили обрати для тесту фізику та хімію. З-поміж 211 тисяч вступників фізику обрали тільки 4 тисячі. У хімії показник ще гірший – її до десту вирішили долучити тільки 2 600 учасників НМТ.
Водночас, перше місце серед вибору на тест займає історія України. Її мають намір здавати понад половина учасників. На другому місці – іноземна мова, і вже на третьому – біологія. Варто зазначити, що вступники ще можуть змінити обраний третій предмет в особистому кабінеті. Зробити це можна до 7 травня, подавши відповідну заявку.
Для реєстрації на НМТ потрібно самостійно створити особистий кабінет на сайті тесту. Туди потрібно завантажити всі необхідні дані та документи. Після реєстрації варто перевірити правильність даних щодо обраного пункту проходження НМТ, предметів та персональних даних.
Нещодавно стало відомо, що деякі учасники тесту не можуть увійти в свій персональний кабінет. В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що така ситуація трапляється в тому випадку, якщо потенційні абітурієнти створили декілька особистих кабінетів. Вони могли реєструвати різні документи, як закордонний паспорт, ID-картка чи інші. Крім цього, дублі кабінетів можуть з’являтися через спроби учасників виправити помилки в реєстрації. Будь-які зміни даних потрібно робити в уже створеному кабінеті.
Також повідомлялося, що в Польщі та Німеччині з’явилися додаткові місця для проходження НМТ. Зокрема, збільшено кількість місць у Варшаві, Кракові, Кельні та Мюнхені. Ці міста є доволі популярними серед українських випускників. Учасникам, які обрали менш зручний населений пункт, пропонують переглянути зміни і за необхідності скорегувати обраний пункт проходження НМТ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.