OpenAI пропонує видавцям до $5 млн на рік за навчання ШІ: що відомо та хто погодився

Розробник ChatGPT намагається уникнути проблем з авторським правом

Штучний інтелект
OpenAI пропонує видавцям до $5 млн на рік. Колаж: Інформатор

Компанія OpenAI, яка заснувала ChatGPT, намагається залучити світові медіа до підписання ліцензійних угод. Там хочуть використовувати захищені авторським правом статті для навчання штучного інтелекту. За це пропонують від 1 до 5 мільйонів доларів.

Про це повідомляє The Information. Зазначається, що компанія намагається саме уникнути проблем із авторським правом.

Відповідні цифри виглядають приблизно так само, як і низка попередніх угод, що не пов’язані з ШІ. Зокрема, коли Meta запустила вкладку “Новини” у Facebook, то нібито пропонувала до 3 млн доларів на рік за ліцензування статей, прев’ю та заголовків.

Відомо, що сучасні мовні моделі навчаються на інформації з інтернету. Ціни на набори даних для навчання постійно варіюються, у залежності від постачальника, а також розміру і змісту обсягу даних. Деякі з них мають відкритий вихідний код і є абсолютно безкоштовними.

Попри проблеми, з якими стикаються розробники ШІ через авторські права на контент, деякі ЗМІ погодилися на співпрацю. Зокрема, материнська компанія Politico та Business Insider Axel Springer, а також The Associated Press вже підписали угоди.

Проблеми у розробників ШІ

Нещодавно видання The New York Times розпочало судовий процес проти технологічних гігантів OpenAI та Microsoft. Їх звинувачують у порушенні авторських прав через несанкціоноване використання технологій штучного інтелекту (ШІ). За заявою видання, мільйони статей NYT використовуються для навчання автоматизованих чат-ботів, які тепер конкурують із самим виданням, використовуючи його контент як джерело інформації.

У судовій заяві вказано, що великі мовні моделі (LLM) OpenAI та Microsoft, зокрема ChatGPT та Copilot, можуть генерувати вихідні дані, які точно відтворюють контент видання. Цим самим вони порушують його стиль і завдають шкоди відносинам із читачами. NYT вимагає знищення всіх моделей чат-ботів та навчальних даних, що використовують його матеріали, а також визначає суму багатомільярдної компенсації за завдані збитки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube