Користувачам та розробникам тепер заборонено використовувати інструменти OpenAI для імітації політичних кандидатів або місцевих органів влади
У вівторок, 16 січня, розробник інструментів генеративного штучного інтелекту OpenAI оголосив про оновлення своїх правил щодо використання технологій, таких як ChatGPT та Dall-E. Компанія встановила обмеження на використання своїх продуктів у політичних кампаніях та лобізмі. У корпорації намагаються запобігти можливому впливу на виборчий процес та розповсюдженню дезінформації.
Про нові правила повідомив The Wall Street Journal. Ці заходи запровадили на тлі занепокоєнь, що системи штучного інтелекту можуть використовуватися для масового створення фальсифікованого контенту, який може вплинути на рішення виборців у демократичних країнах.
"Обмеження щодо використання інструментів штучного інтелекту OpenAI у політиці з’явилося під час підготовки до виборів у 2024 році на тлі зростального занепокоєння, що системи штучного інтелекту можуть масово виробляти дезінформацію та впливати на виборців у резонансних перегонах", - читаємо у The Wall Street Journal.
Користувачам та розробникам тепер заборонено використовувати інструменти OpenAI для імітації політичних кандидатів або місцевих органів влади. OpenAI підкреслив своє прагнення забезпечити упевненість у тому, що її технології не використовують для підриву чесності виборів.
"Захист чесності виборів вимагає співпраці з усіх куточків демократичного процесу, і ми хочемо переконатися, що наші технології не використовуються таким чином, щоб підірвати цей процес", - пишуть у компанії.
Частиною цієї ініціативи також стало впровадження криптографічного стандарту для ідентифікації походження зображень, створених за допомогою Dall-E 3. Компанія також анонсувала запуск інструменту виявлення зображень, який дозволить перевірити, чи була ілюстрація створена за допомогою Dall-E.
Додатково, користувачі ChatGPT отримають можливість отримувати новини у реальному часі з посиланнями на статті та новини, які раніше не відображалися за замовчуванням у програмі. OpenAI планує все більше інтегрувати свої інструменти з чинними джерелами інформації.
Компанія OpenAI, яка заснувала ChatGPT, намагається залучити світові медіа до підписання ліцензійних угод. Там хочуть використовувати захищені авторським правом статті для навчання штучного інтелекту. За це пропонують від 1 до 5 мільйонів доларів.
Відповідні цифри виглядають приблизно так само, як і низка попередніх угод, що не пов’язані з ШІ. Зокрема, коли Meta запустила вкладку “Новини” у Facebook, то нібито пропонувала до 3 млн доларів на рік за ліцензування статей, прев’ю та заголовків.
Відомо, що сучасні мовні моделі навчаються на інформації з інтернету. Ціни на набори даних для навчання постійно варіюються, у залежності від постачальника, а також розміру і змісту обсягу даних. Деякі з них мають відкритий вихідний код і є абсолютно безкоштовними.
Попри проблеми, з якими стикаються розробники ШІ через авторські права на контент, деякі ЗМІ погодилися на співпрацю. Зокрема, материнська компанія Politico та Business Insider Axel Springer, а також The Associated Press вже підписали угоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.