Затверджена національно-культурна програма передбачає всебічний розвиток та функціонування української мови
Кабінет міністрів України у п'ятницю, 15 березня, схвалив національно-культурну програму всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Вона охоплює період до 2030 року і передбачає ряд норм, які діятимуть на всій території країни. Автором виступило Міністерство культури та інформаційної політики.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури. Зазначається, що головна мета нової програми – подолання наслідків лінгвоциду та русифікації державної мови, а також розвиток використання її у всіх сферах життя. Українська мова має стати основною мовою спілкування у побуті.
"Програма, яку розробило наше міністерство, спрямована не тільки на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови в усіх сферах суспільного життя", – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Згідно з документом, до 2030 року 100 % держслужбовців та посадових осіб мають володіти державною мовою, надавати нею публічні послуги і здійснювати публічні комунікації. Також за вказаний період 80 % українців в побуті мають розмовляти українською. При цьому частка україномовного культурного продукту повинна збільшитись до 85 %.
"Також українська – мова комунікацій, ведення документації та споживання інформації. Для цього створюватимуть додаткові умови для опанування державної мови працівниками бізнес-сфери, а також запровадять чіткі державні стандарти, зокрема української професійної термінології", – йдеться у повідомленні.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну велика кількість населення відмовилась від спілкування мовою ворога та свідомо перейшла на українську. За підрахунками, частка тих, хто розмовляє українською, за цей час зросла з 25% до 42%.
Наразі єдиною державною мовою в Україні є українська. Але є такі громадяни, які хотіли б бачити офіційною у своєму регіоні російську або інші мови. Опитуванням КМІС показало, що таких людей в Україні не більше 10%.
Також варто зазначити, що в ефірах загальнонаціональних радіостанцій України не залишилося жодної російськомовної пісні. Не транслюють і картини, зняті у країні-агресорі. Всі теле та радіоведучі спілкуються виключно українською. Однак інколи трапляються випадки використання недержавної мови, але вони поодинокі.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Чи можливо, що командири будуть ставитися до військових з судимістю особливо, чи не використовуватимуть їх, мовляв, як "м'ясо" для відправлення на фронт? Це питання, над яким ми поговоримо разом з ветераном легендарної 47-ї бригади, Миколою Мельником.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.