Росія збільшила кількість ракетоносіїв у Чорному морі, рівень загрози атаки високий

Читать на русском

Не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги

Читать на русском
Росія збільшила кількість ракетоносіїв у Чорному морі, рівень загрози атаки високий
Ракети "Калібр" є високоточною зброєю, їх можуть застосувати по конкретних об'єктах

Не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги

Окупанти збільшили кількість ракетоносіїв на бойовому чергуванні в Чорному морі. Загальний залп підготовлених "Калібрів" налічує 24 ракети. Рівень загрози атаки є надзвичайно високим.

Про це в ефірі телемарафону заявила начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк. Ворог намагається маневрувати корабельним угруповуванням і час від часу змінює кількість ракетоносіїв. Наразі вона теж змінена, їх знову чотири. За її словами, наразі у морі чергує два надводних та два підводних ракетоносії противника.

"Ця гра на нервах може бути спрямована на випробування нашої міцності. Однак перебування корабельного угруповання, в складі якого є ракетоносії на бойовому чергуванні означає, що рівень загрози ракетної атаки є надзвичайно високим, бо вони готові до застосування будь-якої миті", - пояснила Гуменюк.

Ракети "Калібр" є високоточною зброєю, їх можуть застосувати по конкретних об'єктах. ЗСУ відстежують цю ситуацію. Вона зазначила, що нарощування кількості ракет у морі може бути, зокрема, й елементом психологічного впливу, направленим на демонстрацію того, що у російської армії достатня кількість боєприпасів. Гуменюк додала, що наразі зросла активність розвідувальних дронів противника, які окупанти намагаються частіше їх запускати з півночі країни, оскільки на півдні їх успішніше виявляє та знищує українська ППО.

Кораблі рф бояться заходити до контрольованих Україною берегів

Кораблі окупантів бояться підходити до контрольованих Україною берегів. Так звана "сіра" зона складає близько 25 тисяч квадратних кілометрів. Звільнити необхідно понад 70 тисяч квадратних кілометрів. Для безпеки в Чорному морі Україні потрібні радіолокаційні системи (РЛС), висвітлення надводної ситуації та ракети великої відстані застосування. Підрозділ морських безпілотників створений і нині набуває спроможностей. На сьогодні, за словами командувача Військово-Морських сил ЗСУ віцеадмірала Олексія Неїжпапи, одним з найважливіших завдань військово-морських сил є знешкодження кораблів-носіїв "Калібрів", "це важке завдання, але робота над ним триває".

Раніше ми писали, що після атаки дронів у Севастополі росія боїться виводити кораблі у море. Крім того, росія втратила найбільший атомний підводний човен у світі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.