Деокупація Куп'янська: окупанти тримали в полоні громадян Шрі-Ланки

Їх затримали ще у травні

Деокупація Куп'янська: окупанти тримали в полоні громадян Шрі-Ланки

Сім громадян Шрі-Ланки — жінка та 6 чоловіків на початку повномасштабного вторгнення знаходились у Куп'янську. Вони злякались війни, та вирішили нікуди не виїжджати, а заховатись. У травні вони намагались пішки дійти до Харкова, але на першому ж блокпосту армії рф їх затримали, зв’язали руки, вдягли мішки на голову та відвезли до імпровізованої в’язниці у Вовчанську.

Про це повідомив начальник Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов. Іноземців тримали у нелюдських умовах, змушували працювати прибиральниками. Жінку тримали в карцері два місяці.

"Двом з них відривали нігті, одного били дверима по голові. Через те, що рашисти не спілкуються англійською, то іноземці так і не зрозуміли, що взагалі росіяни від них хотіли, і за що їх катували. Єдине, що вони зрозуміли — росіяни під час тортур казали "money". Судячи з цього, друга армія світу вимагала з затриманих іноземців зі Шрі-ланки гроші", - заявив Болвінов.
Після деокупації Вовчанську іноземці знову вирішили піти до Харкова пішки — і по дорозі їх зустрів охоронець готелю, який прихистив та повідомив про це нашій поліції. Оперативники зараз проводять слідчі дії, допитують постраждалих, та встановлюють усі деталі. Вже є зв’язок з посольством Шрі-Ланки, а усім іноземцям поліцією забезпечено безпеку та належні умови для проживання.
"Такі жахи не можуть бути в тиші, кожен повинен знати про це. Жоден злочин рашистів не залишиться непоміченим, як би їх пропаганда не намагалась усе перекрутити або заховати", - наголосив Болвінов.
Як зазначили в Офісі генерального прокурора, громадяни Шрі-Ланки до початку війни навчались у медичному коледжі Куп’янська. У місті вони проживали разом зі своїми родичами. Рятуючись від окупації, у березні їх затримали окупанти та відвезли до агрегатного заводу у Вовчанську. Там їх розмістили у камери та утримували протягом 4 місяців. 
 
На фото іноземці, які знаходилися у полоні окупантів
На фото іноземці, які знаходилися у полоні окупантів

Потужний контрнаступ у Харківській області 

Український контрнаступ у Харківській області застав російське військове командування зненацька. За останньою інформацією, у регіоні звільнено 3 800 квадратних кілометрів, більше 300 населених пунктів і близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації. Зараз у звільнених містах і селах займаються відновленням зруйнованої критичної інфраструктури (електро-, газо-, теплопостачання, зв’язку, ремонту житлового фонду), розмінуванням територій, доставленням соціальних виплат, наданням гуманітарної допомоги.

Раніше аналітики Інституту вивчення війни заявляли, що ЗСУ завдали великої оперативної поразки росії, адже у швидкому контрнаступі вони відвоювали майже всю Харківську область. Повернення Ізюма поклало край перспективі досягнення росією своїх заявлених цілей у Донецькій області. Особовому складу підрозділів так званої "ДНР", що донедавна дислокувались в Ізюмі, довелося відступити на 60 кілометрів від міста, через відсутність поповнення боєкомплекту та палива. Їхні родичі шоковані розповідями про наступ України, оскільки в російських ЗМІ озвучується зворотна інформація – про успішний наступ рашистів. 

Катівні у деокупованих населених пунктах Харківської області 

Приміщення, де в нелюдських умовах окупанти утримували та катували мирних жителів, знайшли у Балаклії та Ізюмі. Слідчі зараз з'ясовують, які ушкодження отримали люди від тортур. Уже встановлено, які підрозділи діяли у цих катівнях — омон з міста Тольятті, працівники фсб, військовослужбовці так званої "лнр" та підрозділи росгвардії. На місці масового поховання людей біля Ізюма працюють слідчі Національної поліції, 10 криміналістичних лабораторій, судмедексперти. Там нараховується близько 445 захоронень, тіла вбитих людей, які поховані там з березня ексгумують, а згодом ідентифікують. 

Нагадаємо, Харківську область майже повністю звільнили від окупантів. Крім того, ЗСУ вперше збили російський дрон, куплений в Ірану. 

Також Інформатор писав, чи наважаться в росії на мобілізацію і що це значить для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube