Окупанти можуть піти у наступ через затримку допомоги для ЗСУ - ISW

ЗСУ мають обмежені запаси боєприпасів, це може призвести до російського прориву, вважають аналітики

Ситуація на фронті
ЗСУ намагаються пом’якшити проблеми, спричинені нестачею боєприпасів

Дефіцит снарядів, зброї та військової техніки через затримки допомоги від західних партнерів може зробити теперішню лінію фронту в Україні більш "крихкою". Окупанти володіють ініціативою на полі бою й зможуть визначати час, місце та масштаб наступальних операцій. Своєчасне залучення західної допомоги дозволить не дати ворогу прорватися на вразливих ділянках фронту.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що пріоритетні сектори для України, яким "найбільше загрожує інтенсивна російська наступальна операція", можуть створити вразливі місця в інших точках.

Зазначається, що цим можуть скористатись окупанти для раптового та несподіваного просування. В ISW вважають, що це дозволить російському військовому командуванню на власний розсуд збільшувати або зменшувати інтенсивність операцій на будь-якій ділянці фронту.

"Українські війська, ймовірно, намагаються пом’якшити проблеми, спричинені нестачею боєприпасів, приділяючи пріоритет розподілу боєприпасів на ділянках фронту, де ведуться більш масштабні російські наступальні операції", - йдеться у звіті.

Аналітики додали, що заяви Головкома Сирського та українських командувань свідчать про те, що посилення російських наступальних операцій у районі, де ЗСУ мають обмежені запаси боєприпасів, може призвести до російського прориву та дестабілізації на раніше стабільній ділянці лінії фронту. Таким чином, на думку експертів, нинішня лінія фронту, швидше за все, не є стабільною, і своєчасне залучення західної допомоги має важливе значення, щоб не дати росії виявити та використати можливість для прориву на вразливій ділянці фронту.

Снаряди для України

Незабаром Чехія закупить 800 тисяч артснарядів на потреби Збройних Сил України. Для цього країни ЄС збирали 1,5 млрд євро. Перелік країн-постачальників боєприпасів Прага засекретила.

До слова, росія випускає на полі бою близько 10 тисяч снарядів на день, тоді як Україна - лише 2 тисячі. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях фронту це співвідношення ще гірше. Про це 11 березня написало видання CNN з посиланням на власні джерела та представників західних розвідок.

Західні експерти вважають, що ні Україна, ні росія не готова досягти великих успіхів найближчим часом. Аде довгострокова перспектива йде на користь Москви, особливо якщо нашій державі не надійде додаткова допомога від США. Але якщо допомога відновиться і надійде швидко, ще не все втрачено, кажуть експерти.

Окрім того, нещодавно розвідка США писала, що тупикова ситуація на фронті в Україні грає на руку військово-стратегічним перевагам росії. Російський військово-промисловий комплекс нарощує виробництво широкого спектра ударних озброєнь великої дальності та інших засобів, які дадуть змогу рф вести тривалу війну високої інтенсивності. Росіяни користуються невизначеністю щодо майбутнього західної військової допомоги для ЗСУ.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube