Тупикова ситуація на полі бою грає на руку військово-стратегічним перевагам росії
Тупикова ситуація на фронті в Україні грає на руку військово-стратегічним перевагам росії. Російський військово-промисловий комплекс нарощує виробництво широкого спектра ударних озброєнь великої дальності та інших засобів, які дадуть змогу рф вести тривалу війну високої інтенсивності. Окрім того, росіяни користуються невизначеністю щодо майбутнього західної військової допомоги для ЗСУ.
Про це йдеться в щорічній доповіді американського розвідувального співтовариства з оцінкою загроз, що стоять перед Сполученими Штатами Америки. В документі зазначається, що рф вже втратила на війні близько 300 тисяч солдатів, а також тисячі танків і бойових бронемашин.
Також російські загарбники зіткнулися і продовжать стикатися з проблемами виснаження, нестачі особового складу і морального духу. Але водночас використання мін, підготовлених оборонних позицій і непрямого вогню допомогло їм стримати наступальні дії української армії минулого року.
"Тим не менш, ця тупикова ситуація грає на руку військово-стратегічним перевагам росії й все більше схиляє ситуацію на користь Москви. Російська оборонна промисловість значно нарощує виробництво широкого спектра ударних озброєнь великої дальності, артилерійських боєприпасів та інших засобів, які дадуть їй змогу в разі потреби вести тривалу війну високої інтенсивності", - йдеться в доповіді.
Вказується, що з кінця 2023 року російські війська добиваються нових успіхів на полі бою. Також ворог користується невизначеністю щодо майбутнього західної військової допомоги Україні.
Як написало 11 березня видання CNN з посиланням на власні джерела та представників західних розвідок, росія випускає на полі бою близько 10 тисяч снарядів на день, тоді як Україна - лише 2 тисячі. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях фронту це співвідношення ще гірше.
Зараз артилерійські заводи працюють в росії цілодобово. Проте, як вважають офіційні особи США та Заходу, нарощування виробництва снарядів в росії все ще недостатнє, щоб задовольнити потреби країни-терористки. До того ж представники західної розвідки очікують, що росія не досягне серйозних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі. За їхніми словами, виробничі потужності росії також обмежені: російські заводи, ймовірно, досягнуть піку десь наступного року.
Західні експерти також вважають, що ні Україна, ні росія не готова досягти великих успіхів найближчим часом. Аде довгострокова перспектива йде на користь Москви, особливо якщо нашій державі не надійде додаткова допомога від США. Але якщо допомога відновиться і надійде швидко, ще не все втрачено, кажуть експерти.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Обговоримо вплив можливого військового втручання Франції на думку французького народу та європейське сприйняття подій. Дослідимо можливі сценарії реакції росії на отримання Україною допомоги у вигляді озброєння. Зокрема, розглянемо, як ці кроки впливають на взаємини між НАТО, росією та Європою, і як це сприймається у свідомості населення країн заходу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.