Окупаційна "влада" Криму хоче штрафувати місцевих за фото та відео атак ЗСУ

Читать на русском

Пропонується встановити штрафи від 30 до 300 тисяч рублів

Читать на русском
Штрафи в Криму
Окупанти кажуть, що через фото- та відеофіксацію "прильотів" кримчани фактично допомогають ЗСУ

Пропонується встановити штрафи від 30 до 300 тисяч рублів

Призначена рф "влада" тимчасово окупованого Криму планує ввести для місцевих штрафи за публікацію фото та відео "прильотів" після атак ЗСУ, а також за фіксацію роботи ворожого ППО. Це рішення "давно назріло", вважає "адміністрація" півострова.

Про це в ефірі російських ЗМІ повідомив "голова Держради" Криму Володимир Константінов. Пропонується штрафувати на суму до 30 тисяч рублів (приблизно 11 тисяч грн )для фізичних осіб, до 100 тисяч рублів (близько 35 тисяч грн) для державних та муніципальних службовців та до 300 тисяч рублів (біля 110 тисяч грн) для юридичних осіб. Чиновник також уточнює, що за повторного порушення розмір штрафу збільшиться.

"Ситуація ця (з необхідністю штрафів - ред.)... давно назріла. Тому що весь обсяг інформації, якою вони (ЗСУ - ред.) харчуються, в основному виходить з публічної сфери. Тобто не потрібно надсилати десятки шпигунів, а потрібно просто посадити аналітиків, які переглядатимуть соціальні мережі та вишукуватимуть ті деталі, за якими можна скласти всі пазли того, що відбувається", — заявив Константінов в етері одного з пропагандистських ЗМІ. 

За словами чиновника, цю пропозицію вже підтримав Комітет Держдуми рф з оборони Держдуми. Російський сенатор Андрій Клішас в свою чергу заявив, що комітет, який він очолює, також готовий підтримати запровадження штрафів. А "голова" анексованого півострова Сергій Аксьонов раніше казав, що Крим має намір ініціювати на федеральному рівні внесення змін до законодавства з "метою посилення відповідальності за публікацію фото та відео розташування та роботи ППО, військових об'єктів та наслідків ударів з боку ЗСУ". 

Чому в Криму хочуть заборони знімати "прильоти"

Насправді, складно не погодитися з "головою Держради" тимчасово окупованого півострову: ситуація ця для російської сторони і справді вже давно назріла. Навіть навпаки: дивно, що вони не зробили цього раніше. Для порівняння, Україна ввела сувору заборону на будь-яку фіксацію роботи ППО чи місць ворожих "прильотів" ще в самому початку війни. Ті громадяни, які продовжують це робити, зазвичай потім мають справу з СБУ, а подібні справи закінчуються реальним тюремним покаранням.

Для того, аби коригувати вогонь по масовим фото та відео, які ширяться мережею після атак, навіть не потрібні спеціально навчені люди. Самі бійці української армії можуть оперативно відслідковувати ті ж самі кримські пабліки, дивитися, куди влучив снаряд, та наступного разу стріляти вже більш влучно. Те ж саме роблять і окупанти, тому Україна давно заборонила подібні речі.

Раніше ми писали про дівчат з Криму, які станцювали під пісню Вєркі Сердючкі: їх змусили публічно вибачатися та співати пісню про путіна. "Інформатор" повідомляв також про плани кримської "влади" вводити штрафи за фото- та відеофіксацію "прильотів"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.