З наявних інструментів боротьби чи не найефективнішим є санкції
За оцінками експертів, збитки Росії через санкції сягають 160 млрд доларів. З самого початку окупації Криму ЄС, США, Великобританія, Канада, Японія, Австралія, Норвегія, Швейцарія та інші держави застосували персональні та секторальні санкції.
Про це заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна",передає Інформатор .
"Збитки, які Росія несе через санкції, досягають 160 млрд доларів. Кремлю не вдалося повноцінно інтегрувати у національну економіку окупований Крим, незважаючи на те, що вони дуже стараються це зробити. Є транспортна, фінансова, торгова блокада", - зазначила Джапарова .
За її словами, з наявних інструментів боротьби чи не найефективнішим є санкції.З самого початку окупації Криму ЄС, США, Великобританія, Канада, Японія, Австралія, Норвегія, Швейцарія та інші держави застосували персональні та секторальні санкції, спрямовані на те, щоб змусити Кремль припинити окупацію українського Криму.
"Ці санкції стосуються, вищого керівництва і політиків, які брали участь у схваленні рішення про початок агресивної війни проти України, проти суддів і каральних органів Росії, причетних до порушень прав людини на окупованих територіях, а також проти компаній і бізнесів олігархів, близьких до Кремля", - пояснила Джапарова.
Вона також вказала, що санкціями передбачена заборона на імпорт продукції з Криму, заборонені польоти до аеропортів та входження до морських портів, надання туристичних послуг, експорт на продукцію подвійного призначення і доступ РФ до важливих технологій, введені союзні обмеження на торгівлю та інвестиції.
"Секторальні санкції мають свій найбільший ефект в проміжку 8-10 років, тобто у середньостроковій перспективі. Ці санкції прирікають Росію постійно відкочуватися назад, адже світ, технології розвиваються, Росія не має доступу до них, і це прямий наслідок її злочинної політики", - зазначила Джапарова.
Вона підкреслила, що під час підготовки саміту "Кримської платформи" в серпні цього року відомство велику увагу приділяє проблематиці санкцій.
"Держава-окупант щосили намагається обійти існуючі обмеження. Спільно з партнерами ми маємо намір докласти зусиль для того, щоб провести оцінку ефективності кримських санкцій, узгодити основні принципи санкцій політики щодо Криму і закрити ті лазівки, які використовує Кремль", - резюмувала Джапарова .
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив про створення формату «Кримська платформа». Представники ЄС, Великобританії, Канади, Туреччини готові приєднатися до формату «Кримська платформа». Крім того, перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що відомство збирається провести в рамках Кримської платформи, так званий кримський саміт- 2021 .