Один з найкращих результатів у світі: Україна піднялась у рейтингу Індексу сприйняття корупції

Читать на русском

За підсумками 2023 року Україна посіла 104 місце з 180. Це найкращий показник нашої країни за весь час

Читать на русском
Україна, Індекс сприйняття корупції
Водночас середній бал чинних членів ЄС значно вище

За підсумками 2023 року Україна посіла 104 місце з 180. Це найкращий показник нашої країни за весь час

Україна посіла 104 місце серед 180 країн світу у рейтингу сприйняття корупції за підсумками 2023 року. Міжнародна антикорупційна організація Transparency International оцінила успіхи країни у 36 балів. Це на 3 бали більше, ніж рік тому.

Зростання показника України є одним з найкращих результатів за минулий рік у світі. Водночас наша країна все ще відстає від членів Євросоюзу. Про це свідчить звіт організації, опублікований у вівторок, 30 січня.

"36 балів зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index - CPI) за 2023 рік, і тепер наша країна посідає 104 місце поміж 180 країн. Зростання України на 3 бали - один із найкращих результатів за минулий рік у світі. Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за увесь час", - йдеться у звіті.

Так, з часів Революції гідності, яка почалась у 2013 році, Україна додала 11 балів. Це є найбільшим приростом серед держав, які мають статус кандидатів на вступ до ЄС. Водночас середній бал чинних членів Євросоюзу становить 64 бали. Найкращий показник у Данії - 90 балів, а найгірший має Угорщина - 42 бали.

Топ-10 країн за рівнем сприйняття корупції виглядає наступним чином:

  • Данія - 90 балів
  • Фінляндія - 87 балів
  • Нова Зеландія - 85 балів
  • Норвегія - 84 бали
  • Сінгапур - 83 бали
  • Швейцарія - 82 бали
  • Швеція - 82 бали
  • Нідерланди - 79 балів
  • Німеччина - 78 балів
  • Люксембург - 78 балів

Далі йдуть Ірландія, Естонія, Канада, Австралія, Гонконг, Уругвай, Бельгія, Японія, Ісландія, Франція тощо. Водночас Україну, яка посіла 104 місце, обігнала сусідня Білорусь - 98 місце. Росія посідає 141 місце.

Корупція в Україні: які зміни пропонує Transparency International

Організація пропонує Україні три кроки, які допоможуть покращити рівень боротьби з корупцією та сприятимуть ефективному відновленню України у 2024 році.

  • Підвищити ефективність боротьби із топкорупцією. Збільшити здатність та провести об'єктивний конкурсний відбір працівників НАБУ, прокурорів САП та суддів ВАКС. Розпочати реформу судово-експертної служби, щоб забезпечити своєчасний та непохитний доступ до судової експертизи. Усунути суперечності у кримінальному законодавстві та забезпечити розгляд справ у розумні терміни.
  • Ефективно використати на потреби держави активи корупціонерів та поплічників росії. Змінити процедури відбору керівництва та провести незалежний аудит діяльності АРМА. Удосконалити конфіскаційні механізми та правову базу для повернення активів, узгодивши їх із міжнародними стандартами. Удосконалити процеси блокування російських активів (як санкції, що передує конфіскації) та запровадити криміналізацію обходу санкцій.
  • Розпочати реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби України. Розробити та ухвалити законопроєкт про реформування Рахункової палати та оновити процедуру відбору її керівництва та членів. До проведення реформи законодавства відбір та призначення на посади Рахункової палати слід зупинити. Змістити фокус моніторингів публічних закупівель Держаудитслужби на превенцію. Проводити моніторинги та виявляти суттєві порушення необхідно до укладання договору, щоб запобігти збиткам та іншим негативним наслідкам.

Нагадаємо, 27 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило рейтинг найкорумпованіших областей України. Перші місця займають Львівська, Дніпропетровська, Київська, Одеська та Вінницькі області. Усього в Україні за цей рік відкрили понад три тисячі справ за фактом корупційних дій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.