Обмін полоненими у форматі "всіх на всіх": омбудсмен розповів, чи він відбудеться найближчим часом

Найближчим часом такого обміну між Україною та Росією не відбудеться, але Київ хоче домовитись з окупантами про принцип справедливості при обміні полоненими

Дмитро Лубінець, обмін полоненими
Обміну "всіх на всіх" поки що чекати не варто

Великий обмін полоненими між Україною та РФ за принципом "всіх на всіх" найближчим часом не відбудеться навіть попри успішну операцію Збройних Сил України у Курській області РФ, завдяки якій учасників обмінного фонду значно побільшало. Шанси провести такий захід низькі, але Україна постійно працює над  можливістю великого обміну. Крім того, Київ намагається домовитись з Москвою про принцип справедливості при обміні полоненими. 

Про те, чи може відбутися обмін "всіх на всіх", повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. Він додав, що і Координаційний штаб, і омбудсмен постійно працюють над ініціативою обміну полоненими, але найближчим часом його все ж не буде. 

"Чи вірю я, що найближчим часом може відбутися обмін "всіх на всіх"? Ні, не вірю. Чи вірю я, що українська сторона робить все можливе, щоб великі обміни відбувалися? Так, цим займається велика команда Координаційного штабу, я особисто в щоденному режимі", – розповів омбудсмен.

Лубінець також розповів, що зараз Київ працює  над тим, щоб домовитись з росіянами про принцип справедливості при обміні полоненими. За таким принципом ті особи, які потрапили у полон раніше, мають йти на обмін першими. 

"Мені б дуже хотілося, щоб ми з Росією домовилися нарешті про принципи проведення обмінних процесів і повернення цивільних громадян, використовуючи цю ситуацію. … Нам треба використовувати принцип справедливості. Хто раніше потрапив у полон, той раніше виходить", – додав Лубінець.

Він повідомив, що українська сторона має списки на обмін людей, які перебувають у російському полоні ще з 2014 року. Також є захисники Маріуполя, яких полонили на початку війни та вони досі не повернулись додому.

Операція на Курщині пришвидшить обмін, а першими хочуть повернути жінок та бійців "Азовсталі"

Раніше Дмитро Лубінець прокоментував операцію ЗСУ у Курській області. Він підкреслив, що є шанси на те, щоб успішні військові маневри захисників на території РФ посприяють обміну полоненими, але не виключив, що Росія може у будь-який момент "дати задню". 

Водночас очільник української розвідки Кирило Буданов наполягає, що першими на обмін мають йти жінки та особи, що тривалий час перебувають у російському полоні. Також Буданов додав, що першочергово Україна зацікавлена в обміні бійців "Азовсталі". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube