Україна підозрює, що цей обмін може бути тільки початком для таємних переговорів Заходу та Росії
Великий обмін між Росією та західними країнами, коли низку політв'язнів та заручників російські терористи обміняли на своїх диверсантів та шпигунів, стривожив Україну. Український уряд не мав жодного стосунку до підготовки та здійснення обміну. Проте в Києві вважають, що цей обмін може стати "вершиною айсберга", якщо Росія та Захід почнуть таємні переговори щодо війни в Україні.
Про це пише американське видання The Washington Post. Масштаб, складність та секретність обміну отримали в Україні належну оцінку – дуже негативну.
Київ підозрює, що США можуть розпочати таємні переговори з РФ щодо припинення війни в Україні. Хоча рот російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що угода ніяк не вплине на продовження війни в Україні, останнє, що зробить український уряд – це повірить у слова росіян.
В Офісі президента України вважають, що Україна зараз "надто незалежна" – її неможливо примусити до миру, або вести перемовини за її спиною. Проте, зазначає газета, правда така, що Україна дуже залежна від західного озброєння та західних грошей. Якщо цього не буде, для України настане катастрофа: вона зможе деякий час воювати своїми силами, але програє у підсумку.
Саме тому угода між російськими терористами та західними країнами викликала негатив як у простих українців, так і в експертів та політиків. Тим більше що Україна вже має дуже негативний досвід політичних ігор за її спиною та примусів її до миру.
"Коли 10 років тому почався конфлікт із Росією, лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і Ангела Меркель змусили президента України Петра Порошенка до підписання угоди про припинення вогню, відомої як Мінські угоди, на дуже невигідних умовах", – нагадало видання.
1 серпня в Анкарі відбувся обмін 26 ув'язненими з семи країн: Росії, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Словенії та Норвегії. За даними турецьких ЗМІ, у рамках обміну до Росії повернули 10 осіб, до Німеччини – 13, до США – трьох.
Серед тих, кого звільнили в рамках обміну, були колишній морпіх Пол Вілан, журналіст The Wall Street Journal Еван Гершковіч, політик Володимир Кара-Мурза та журналістка Радіо Свобода Алсу Курмашова. Також підтверджено звільнення інших російських ув'язнених: Лілії Чанишевої, Кевіна Ліка, Олега Орлова та Саші Скочиленко. Туреччина офіційно підтвердила обмін 26 ув'язненими, які утримувалися у в'язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.
Нагадаємо, що у Білому домі підтвердили, що Навальний був частиною угоди про обмін ув'язненими з Росією, але не дожив до її реалізації. Опозиційний російський політик мав бути звільненим 1 серпня, повідомив радник з національної безпеки президента США, однак, на жаль, він помер, додав Джейк Салліван.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.