Геніально: російські опозиціонери розкритикували обмін ув'язненими, завдяки якому вони вийшли на волю

Російські опозиціонери Ілля Яшин та Володимир Кара-Мурза заявили, що їх обміняли попри їхню відмову

Ілля Яшин, Володимир Кара-Мурза
Яшин та Кара-Мурза вважають, що обміни спонукають Кремль брати більше заручників

Російські опозиціонери Ілля Яшин та Володимир Кара-Мурза, яких виміняли у російських терористів на диверсантів, шпигунів та вбивць, розкритикували обміни ув'язненими. Так, вони заявили, що не давали згоди на обмін себе. А практика обмінів, мовляв, спонукає російського диктатора Володимира Путіна брати більше заручників.

Про це обидва заявили на пресконференції, яку колишні політв'язні Кремля давали у Німеччині після свого звільнення. Зокрема, Яшин розвоювався до того, що заявив, що відмовився залишати Росію.

"Я публічно просив не включати мене до жодних обмінних списків. Я відмовився залишати Росію, розуміючи себе як патріота та громадянина, чиє місце в Росії, хай навіть у в'язниці. За кілька днів до обміну до мене прийшов начальник колонії та запропонував написати прохання про помилування. Я відмовився", – заявив він.

Яшин також заявив, що його нібито вмовляло керівництво служби виконання покарань Смоленської області, а коли він відмовився писати прохання про помилування – його обманом вивезли до СІЗО "Лефортово" у Москві. Там він написав заяву про відмову від обміну, але її проігнорували. Аналогічні заяви написав Кара-Мурза, але їх теж проігнорували.

Яшин та Кара-Мурза розкритикували практику обміну ув'язненими між російськими терористами та західними державами. На їхню думку, це мотивує Кремль "брати нових заручників, множити кількість політв'язнів".

Що відомо про обмін ув'язненими, що провели Росія та Захід

1 серпня в Анкарі відбувся обмін 26 ув'язненими з семи країн: Росії, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Словенії та Норвегії. За даними турецьких ЗМІ, у рамках обміну до Росії повернули 10 осіб, до Німеччини – 13, до США – трьох.

Серед тих, кого звільнили в рамках обміну, були колишній морпіх Пол Вілан, журналіст The Wall Street Journal Еван Гершковіч, політик Володимир Кара-Мурза та журналістка Радіо Свобода Алсу Курмашова. Також підтверджено звільнення інших російських ув'язнених: Лілії Чанишевої, Кевіна Ліка, Олега Орлова та Саші Скочиленко. Туреччина офіційно підтвердила обмін 26 ув'язненими, які утримувалися у в'язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.

Нагадаємо, що у Білому домі підтвердили, що Навальний був частиною угоди про обмін ув'язненими з Росією, але не дожив до її реалізації. Опозиційний російський політик мав бути звільненим 1 серпня, повідомив радник з національної безпеки президента США, однак, на жаль, він помер, додав Джейк Салліван.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube