Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Саскія Ескен заявила, що обмін ув'язненими між Росією, Німеччиною та США демонструє можливість діалогу з Москвою навіть в умовах напруженості
Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Саскія Ескен заявила, що обмін ув'язненими між Росією, Німеччиною та США демонструє можливість ведення переговорів з Москвою. Вона підкреслила, що рішення про звільнення Вадима Красікова було складним, але воно сприяло забезпеченню свободи та безпеки для багатьох людей. Ескен також наголосила, що кінцева мета переговорів - досягнення миру.
Про це вона повідомила в інтерв'ю для NTV. Лідерка партії Шольца вважає обмін ув'язненими 1 серпня значним досягненням дипломатії, під час якої вдалося звільнити багатьох німецьких та інших західноєвропейських громадян з російських тюрем.
"Ця угода демонструє, що переговори з російською державою можливі, навіть з агресором, якщо питання стосується інтересів обох сторін", - вважає лідер СДПН.
Ескен наголосила, що кінцева мета - досягнення миру. Однак, для цього потрібно створити умови, за яких Росія буде готова до діалогу.
У Росії також заявили про зацікавленість у подальших обмінах з Заходом. Зокрема, посол РФ у США Анатолій Антонов зазначив, що "в американських в'язницях залишаються десятки росіян, які чекають на своє звільнення". Франція, своєю чергою, прагне звільнити свого громадянина Лорана Вінатьє, який працював у швейцарській неурядовій організації та був затриманий у Москві в червні за звинуваченням у "зборі військових відомостей".
Проте, за даними The New York Times, обмін ув'язненими не призведе до покращення відносин між Росією та Заходом, зокрема США. Операція з обміну ув'язненими, проведена 1 серпня, була спрямована виключно на звільнення людей, яких на Заході вважають неправомірно засудженими.
США та Німеччина завдяки докладеним зусиллям витягли з російських в'язниць своїх громадян та допомогли кільком російським політичним в'язням. Висновки про можливе покращення відносин між США і Росією на підставі цього обміну робити не варто, зазначає The New York Times.
1 серпня в Анкарі відбувся обмін 26 ув'язненими з семи країн: Росії, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Словенії та Норвегії. За даними турецьких ЗМІ, у рамках обміну до Росії повернули 10 осіб, до Німеччини – 13, до США – трьох.
Серед тих, кого звільнили в рамках обміну, були колишній морпіх Пол Вілан, журналіст The Wall Street Journal Еван Гершковіч, політик Володимир Кара-Мурза та журналістка Радіо Свобода Алсу Курмашова. Також підтверджено звільнення інших російських ув'язнених: Лілії Чанишевої, Кевіна Ліка, Олега Орлова та Саші Скочиленко. Туреччина офіційно підтвердила обмін 26 ув'язненими, які утримувалися у в'язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.
Нагадаємо, що у Білому домі підтвердили, що Навальний був частиною угоди про обмін ув'язненими з Росією, але не дожив до її реалізації. Опозиційний російський політик мав бути звільненим 1 серпня, повідомив радник з національної безпеки президента США, однак, на жаль, він помер, додав Джейк Салліван.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.