Обійшла Росію: яке місце в індексі сприйняття корупції-2021 посідає Україна

Індекс оцінює корупцію лише у державному секторі

Обійшла Росію: яке місце в індексі сприйняття корупції-2021 посідає Україна

Україна отримала 32 бали зі 100 можливих в індексі сприйняття корупції за 2021 рік. На один бал нас випереджають Замбія, Непал, Єгипет, Філіппіни та Алжир — у них по 33 бали.

Про це повідомляє пресслужба Transparency International Ukraine, — передає Інформатор.

Показник країни знизився на один бал, і тепер країна посідає 122-е місце зі 180 країн. Поряд з Україною – африканська держава Есватіні (Свазіленд). Серед сусідів Україна знову вище тільки за Росію – країна-агресор також втратила 1 пункт і тепер з 29 балами посідає 136 місце.

"Влада затягує виконання багатьох важливих антикорупційних обіцянок. З одного боку, відновлено частину антикорупційної реформи після рішення КСУ у 2020 році та прийнято базові закони для перезапуску ВККС та ВСП. А з іншого, досі не вирішено низку питань – наприклад, справа Татарова, затягування з обранням керівництва САП, виведення певних публічних закупівель до роковин Конституції та Незалежності. Ми маємо пам'ятати, що відхилення від антикорупційного порядку денного грають на руку як внутрішнім, так і зовнішнім ворогам України", - зазначив директор компанії Андрій Боровик.

Крім того, знизилися бали Угорщини – 43 бали (-1 бал, 73 місце) та Білорусі, яка втратила 6 балів та посідає 82 місце. Свої показники не змінила Польща та залишилася лідером серед наших сусідів – 56 балів та 42 місце. Поліпшили за рік свій показник — Словаччина, Румунія та Молдова.

Обійшла Росію: яке місце в індексі сприйняття корупції-2021 посідає Україна 1

Обійшла Росію: яке місце в індексі сприйняття корупції-2021 посідає Україна 2

До незмінних лідерів дослідження – Данії та Нової Зеландії – приєдналася Фінляндія – з 88 балами ці три країни очолюють індекс сприйняття корупції-2021. Наприкінці списку залишаються Сомалі, Сирія та Південний Судан. На початку 2021 року компанія надала три системні рекомендації щодо зниження рівня корупції в Україні, проте жодна з них не була виконана повністю, лише дві виконали частково. Вже цього року визначили п'ять нових кроків, що допоможуть у боротьбі з корупцією в Україні:

  • завершити конкурси та обрати професійних, незалежних та доброчесних керівників органів антикорупційної екосистеми: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Агентства з розшуку та менеджменту активів та Національного антикорупційного бюро України,
  • прийняти державну антикорупційну стратегію та програму з її імплементації,
  • провести реформу конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеціанською комісією,
  • забезпечити прозорий облік державної власності та продовжити курс на приватизацію,
  • мінімізувати ризики ухвалення законопроєктів, що виводять закупівлі з-під дії Закону України "Про публічні закупівлі".

"У разі невиконання цих кроків Україна ризикує втратити не тільки позиції в рейтингу, а й довіру громадян і міжнародних партнерів, а також інвесторів. Це, у свою чергу, посилить економічну ситуацію і послабить позиції країни в протистоянні з російським агресором", - йдеться у повідомленні. .

Зазначимо, Індекс сприйняття корупції – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International на підставі 13 досліджень авторитетних міжнародних організацій та дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел. Ключовим показником індексу є кількість балів, а не місце у рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня у житті суспільства.

 

Нагадаємо, антикорупціонер Шабунін заборгував податковій понад 200 тисяч. Крім того, на Житомирщині чиновники сприяли крадіжкам земель на понад 74 млн гривень.

Також Інформатор писав, що Медведчук «забув» задекларувати майно на 73 млн гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube