Рішення прийнято конституційною більшістю
Верховна рада України запровадила санкції проти тих представників російського істеблішменту, хто напередодні підтримав визнання терористичних «республік» Донбасу як самостійних держав.
Інформатор з місця подій повідомляє, що «за» ухвалення відповідної Постанови проголосувало 322 українські парламентарі (при необхідних 226 голосах). Але серед українських депутатів «під куполом» виявилося кілька таких, хто, можливо, не вважає такі санкції необхідними. Причому такі нардепи знайшлися не лише у фракції проросійської ОПЗЖ (що було б логічним – хто ж кусає руку, яка годує?), а й в інших – начебто цілком українських – фракціях.
У фракції монобільшості «Слуга народу» знайшлося аж шість депутатів, які не вважали за потрібне підтримати рішення про санкції проти тих російських політиків, які фактично благословили новий виток війни Московії проти України. Слугами не українського народу сьогодні себе проявили: мажоритарник від Чернігівщини Анатолій Гунько, який переміг на довиборах у 2020 році Олега Ляшко, новий власник «4 каналу» мажоритарник від Донеччини Олексій Ковальов, депутат з Харківської області Дмитро Любота, заступниця голови фракції Ольга Савченко, скандально відомий депутат, обвинувачений у ДТП, спробі підкупу поліцейського Олекасандр Трухін та ще один уродженець Чернігівщини, голова Чернігівської обласної парторганізації «Слуга народу» Павло Халімон.
Проросійська фракція депутатів від ОПЗЖ виставила сьогодні трьох «утриманих» та ще 10 нардепів, які просто ігнорували голосування. Загалом, чортова дюжина ОПЗЖ, які не бажають запровадження санкцій проти російських політиків, склалася з тих, хто «утримався» (Михайло Макаренко, Олександр Колтунович, Василь Німченко) та тих, хто тупо ігнорував голосування, перебуваючи при цьому «під куполом» Ради (Юрій Бойко, Віталій Борт, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе, Володимир Кальцев, Дмитро Ісаєнко, Ігор Кісільов, Олександр Лукашев, Федір Христенко).
У начебто абсолютно проукраїнській партії «Голос» таки знайшовся один депутатський голос, який не проголосував за санкції – президентка Бюро жінок-парламентаріїв Леся Василенко не голосувала з якоїсь причини за Постанову Ради.
Двоє поза фракційних нардепів, які не стали голосувати за нові антиросійські санкції: Вадим Новінський та Сергій Магера.
А ще двоє депутатів із групи «Довіра» чомусь продовжують довіряти росіянам, і не голосують за санкції проти них. Це Микола Люшняк (недавній бізнесмен-аграрій із Тернопільщини) та Сергій Шахов, якого правоохоронці підозрюють у недостовірному декларуванні доходів.
Крім того, відомо, що сьогодні парламент України розгляне питання про введення надзвичайного стану в країні (поки не воєнного. Залишається сподіватися, що усім цим двадцяти двом депутатам, які не голосували, нарешті вистачить розуму і політичної волі нарешті виконати свій професійний обов'язок і підтримати зміцнення своєї країни перед військовою небезпекою, інакше українські громадяни запросто можуть відвернути вже свої обличчя від цих народних депутатів.
Нагадаємо, у Польщі готуються до хвилі біженців з України через загрозу вторгнення РФ.
Також Інформатор писав, що Румунія готова прийняти понад 500 тисяч біженців з України у разі повномасштабного вторгнення РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.