Норвегія продовжила для українців посвідку на проживання

Міністерство юстиції Норвегії схвалило зміни до імміграційних правил

Норвегія продовжила для українців посвідку на проживання
Дія перших посвідчень повинна була закінчитися в березні 2023 року

Українцям з тимчасовим захистом автоматично продовжують посвідку на проживання у Норвегії. Відповідні зміни у міграційних правилах вже схвалив Мін'юст. Посвідка на проживання будуть продовжувати, виходячи з крайньої дати дії первинного документа про цей статус.

Як повідомила пресслужба уряду Норвегії, відповідні зміни в міграційних правилах вже схвалив Мін'юст. Тепер українцям автоматично продовжать статус, виходячи з крайньої дати дії первинного документа про посвідку на проживання. Дія перших посвідчень повинна була закінчитися в березні 2023 року. Таким чином українцям не потрібно додатково звертатися в центр біженців або органи поліції для продовження статусу. 

"Директорат з питань імміграції та поліція відновлять прострочені картки-посвідчення на проживання, щоб законне перебування можна було підтвердити", - йдеться в повідомленні.

Скільки українців хочуть повернутися до України з-за кордону

Все більше українців (78%), яких війна змусила виїхати за кордон, прагнуть повернутися додому. 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном. Знизилась кількість тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання – таких зараз лише 7%. Про це свідчать результати міграційних настроїв українців під час війни, яке провела дослідницька компанія Gradus Research. Цікавим є те, що безпекове питання є одночасно і основним драйвером, і бар'єром повернення українців з вимушеної міграції. Пояснюється це тим, що люди по-різному сприймають небезпеку. Наприклад, представники молодшої вікової групи (18-30 років), більшою мірою схильні повертатися за першої можливості, тоді як люди з дітьми поки вважають безпечнішим залишатися там, де вони зараз перебувають.
Нагадаємо, у Німеччині спалили притулок для біженців з України. Крім того, в Угорщині змінили правила безкоштовного проїзду для українських біженців.
Також Інформатор писав, що білоруси використовують біженців з Ірану, щоб знайти слабкі місця на кордоні з Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube