Присумово людей не висилають, але кільком біженцям не дали місця проживання
Норвегія почала відмовляти біженцям із України у тимчасовому захисті. Втім, стосується це не всіх – лише тих, хто походить із умовно “безпечних” регіонів. Також країна не приймає тих, хто на початку повномасштабного вторгнення перебував не в Україні. Наразі ж в країні проживає понад 80 тисяч наших співгромадян.
Про це повідомляє видання NRK. Відомо, шо норвезький уряд оголосив про жорстку економію для біженців з України та інших країн, а міністерка юстиції Емілія Енгер Мель пояснила, що вони зіткнулись з кризою.
“Ми повинні повернутися до конкретних заходів. Але немає сумнівів, що може бути посилення (економії)”, – зазначила посадовиця.
Зазначається, що посилення заходів стосується понад 80 тисяч осіб – це більше, ніж проживає у всій провінції Фіннмарк. Тому було вирішено надати захист лише тим, хто його потребує найбільше.
Людей з країни примусово поки не висилають, але вже відмовляють у наданні місця проживання. Зокрема, тим, хто має подвійне громадянство або проживав раніше за кордоном. Також почали відмовляти тим, хто виїхав з умовно безпечних регіонів: Львів і Львівська область, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська області.
“Це власна оцінка міграційного відомства, але я думаю, що вона правильна в тій ситуації, в якій ми зараз перебуваємо. Україна має фронт у війні, яка є жорстокою і жахливою, але є також частини країни, де воєнні дії відбуваються не так часто”, – наголосила Мель.
Водночас мешканці інших областей України все ще можуть претендувати на захист у Норвегії. За словами міністерки, заходи тривають, поки триває війна.
Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні відкрила прийом заявок на отримання багатоцільової грошової допомоги. Претендувати на допомогу можуть такі категорії громадян:
Також у червні Норвегія оголосила про надання Україні фінансової допомоги у розмірі 1,1 мільярда крон (понад 103 мільйони доларів США). Гроші підуть на відновлення енергетичної інфраструктури нашої країни та забезпечення надійного постачання електроенергії до наступної зими.
Раніше ми писали, що уряд Норвегії потроху починає скорочувати соціальні видатки на українців. Таким чином наших людей закликають активніше шукати роботу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.