“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
IRIS-T – це ракета "повітря-повітря", яку адаптували до пуску із землі
Німеччина передасть Україні зенітно-ракетні комплекси IRIS-T. Канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив про готовність передачі цієї зброї під час свого виступу у Бундестазі.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Defense Express.
Зараз IRIS-T SLM знаходиться у розробці. Перший комплекс, ймовірно, буде готовий лише у листопаді. Десять таких систем можуть виготовити лише у найближчі три-чотири роки. Відомо, що зараз Німеччина укладає контракт із Єгиптом на 16 комплексів IRIS-T SLM, але досі, за неофіційною інформацією, Берлін передав лише один зенітно-ракетний комплекс восени 2021 року.
Характеристики IRIS-T SLM
Варто зазначити, що IRIS-T SLM має кілька конструктивних переваг. Це вертикальний старт ракети, що дало змогу усунути мертву зону над комплексом. До складу ЗРК може бути введена станція радіотехнічної розвідки від німецької компанії Hensoldt, яка дозволяє комплексу працювати в пасивному режимі із засідок.
Ракета IRIS-T у цій версії має радіолокаційну головку самонаведення, традиційно вона була оснащена інфрачервоною.
Шольц не став уточнювати версію системи, тому мова йде про IRIS-T SLS - зенітно-ракетний комплекс ближньої дії. Цей комплекс завершив випробування нещодавно — влітку 2020 року.
Характеристики IRIS-T SLM
Тобто, ні у версії IRIS-T SLM, ні у версії IRIS-T SLS наявних запасів зенітних ракетних систем немає. Швеція або Єгипет можуть "посунутись" у графіку отримання замовлених ЗРК, але це здається малоймовірним. Крім того, мова все одно йтиме про "гомеопатичні дози".
Нагадаємо, Словаччина передасть Україні вісім артилерійських установок Zuzana 2. Крім того, Чехія планує надати Україні до 30 мільйонів доларів військової допомоги.
Також Інформатор писав, що Ізраїль відправив в Україну 2 000 касок та 500 жилетів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.