Ніхто не тисне, але ми чули заяви: в ОП розповіли про ставлення США до виборів в Україні

Читать на русском

В Україні знають, що для американців важлива тема президентських виборів в Україні, а в Офісі Зеленського читали вислови деяких конгресменів

Читать на русском
Андрій Єрмак
Голова ОП про доцільність президентських виборів в Україні

В Україні знають, що для американців важлива тема президентських виборів в Україні, а в Офісі Зеленського читали вислови деяких конгресменів

У Білому домі не вимагають від України проводити вибори під час війни. Хоча деякі заяви американських політиків з цього приводу вже звучать. Та це тому, що для американців тема є важливою.

Про це керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив на зустрічі з журналістами. Він наголосив, що тиску з боку США наразі начебто немає. Хоча водночас він додав, що дехто висловлює зовсім іншу позицію, таким чином зменшивши конкретність своєї заяви.

"Таке питання ніхто не ставить. Чесно. Але ми знаємо, що для американців це важлива тема, ми читали вислови деяких конгресменів. Нам таких питань ніхто не ставив", - сказав керівник Офісу президента.

Єрмак також нагадав позицію президента України Володимира Зеленського щодо виборів в Україні, а саме, що вони мають бути законними, визнаними світом, а можливість проголосувати повинні отримати військові на передовій та біженці за кордоном. Крім того, вибори мають бути профінансовані не за рахунок коштів державного бюджету

"Сьогодні тиску на нас з будь-якого боку щодо виборів немає. Але ми бачили, що в Америці навіть під час війни відбувалися вибори, тому в принципі, теоретично, можна дивитися, коли буде можливість, і не забувати про це, бо це символ демократичного суспільства", - додав він.

Вибори в Україні у 2024 році

Парламентські вибори в Україні мали б відбутися 29 жовтня, однак під час дії воєнного стану така можливість заборонена законом. Також, вже у 2024 році в Україні мають відбутися президентські вибори. Вони заплановані на кінець березня. У команді президента Володимира Зеленського ще немає згоди стосовно того, чи проводити вибори в Україні наступної весни. Хоч західні партнери Києва, зокрема, Вашингтон, стверджує про необхідність цього кроку, на Банковій оцінюють вірогідність виборів в 50/50.

Нещодавно президент Зеленський назвав п’ять перешкод, які, на його думку, унеможливлюють проведення виборів в Україні. Вони стосуються складнощів із забезпеченням присутності незалежних спостерігачів, голосування на захоплений росіянами територіях, голосування тих, хто виїхав за кордон, та військових. І, головне, відсутністю коштів на це у держбюджеті. 

При цьому більшість українців виступають проти проведення виборів під час війни. Таких, за словами виконавчого директору Київського міжнародного інституту соціології Антона Грушецького, 90%. Люди вважають, що такі процеси мають відбуватися після знищення окупантів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.