Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Водночас проведення виборів через “Дію” українці не підтримують через те, що вважатимуть результати фальсифікованими
Виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький заявив, що більшість українців виступають проти проведення виборів під час війни. Таких, за його словами, 90%. Люди вважають, що такі процеси мають відбуватися після знищення окупантів.
Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Еспресо”. Український народ, як він зазначив, скептично ставиться до таких виборів.
“90% українців проти проведення виборів. Вони вважають, що вибори мають бути проведені після перемоги”, – наголосив Грушецький.
Він підкреслив, що українці можуть сумніватися у легітимності виборів під час воєнного стану та їхніх результатів зокрема. Крім того, люди можуть скептично ставитися і до проведення їх у дистанційному форматі. Наприклад, через сервіс держпослуг “Дія”.
“Якщо вибори проводити, скажімо, через “Дію”, багато людей будуть вважати, що дані можуть бути фальсифікованими, спотвореними, і це буде підривати легітимність. Влада, яка моніторить дане питання, повинна це усвідомлювати”, – додав директор КМІС.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що він не проти провести вибори у 2024 році. На цьому наполягають і партнери України. Вони наголошують на необхідності дотримання міжнародних стандартів демократичних виборів, але з цим через війну є великі проблеми. Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем закликав міжнародні організації, зокрема Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), надати Україні допомогу у проведенні виборів.
До слова, президентські вибори в Україні мали б пройти менше ніж за рік - навесні 2024 року. А восени вже б відбулися парламентські.
Однак вони можуть підірвати легітимність глави держави. Зокрема, через те, що близько 18% території України знаходяться під російською окупацією, а за кордоном перебувають 20% українців. До того ж виборчий процес може зіграти проти безпеки й оборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.