Російські сили перетворили Запорізьку АЕС на військовий об'єкт
У суботу, 20 січня, речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов відреагував на повідомлення МАГАТЕ про нове замінування Запорізької АЕС. Він заявив, що пік напруження потенційного теракту на станції минув.
У ефірі телемарафону "Єдині новини" Юсов підкреслив, що дії ворога не несуть нічого нового.
За інформацією Юсова, окупанти вже діяли схожим чином. Тогорічне оприлюднення карти мінно-вибухових загороджень навколо та в середині станції, що були створені російськими окупантами.
"Певний період була пряма загроза диверсій та теракту на території ЗАЕС з боку окупантів, але в результаті низки заходів гостру фазу вдалося зняти. Але загроза і для особового складу, і для об'єкта буде зберігатися весь час, поки він захоплений терористами. Лише повернення станції під український контроль дозволить відновити дотримання стандартів міжнародного атомного права і в цілому безпеку цивільного персоналу й об'єкту для всіх навколишніх територій", - сказав Юсов.
Речник наголосив, що російські сили перетворили Запорізьку АЕС на військовий об'єкт, розміщуючи там свій особовий склад і озброєння. Він згадав про обстріли з території станції, використання реактивних систем залпового вогню та запуск безпілотників.
За словами Юсова, був час, коли існувала безпосередня загроза диверсій та терактів на території ЗАЕС з боку окупантів, але завдяки певним заходам, найнебезпечнішу фазу вдалося зняти. Проте, він підкреслив, що загроза залишається поки станція перебуває під контролем окупантів.
Він також зауважив, що повернення контролю над ЗАЕС Україні є ключовим для відновлення дотримання міжнародних стандартів атомного права. Лише завдяки цьому можна забезпечити безпеку цивільного персоналу і об'єкту.
Російські загарбники знову встановили міни на території Запорізької АЕС, які були прибрані у листопаді 2023 року. Вони розташовані у буферній зоні між внутрішнім та зовнішнім огорожами об'єкта. Доступу до неї у персоналу не має. Також міни є по периметру станції.
Гроссі додав, що під час цього обходу станції їх допустили на усі шість основних диспетчерських пункти. Ще вони отримали доступ до реакторної зали енергоблока №6 й дізнались скільки людей працюють на ЗАЕС. Поспілкуватись та з'ясувати їх рівень кваліфікації представникам МАГАТЕ не вдалось.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.