В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження
У ніч на 16 лютого окупанти здійснили масовану атаку по території України. Це не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній вже п’яту добу поспіль і наразі не прогнозується.
Про це повідомили в "Укренерго". Електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття наявного споживання.
"Нічна атака ракетами та дронами не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії. Споживання дещо підвищилось порівняно з учорашнім днем. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній вже п’яту добу поспіль і сьогодні теж не прогнозується", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що працюють всі види електростанцій в енергосистемі, теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання у ранкові та вечірні години. Імпорт електроенергії знижується в результаті стабілізації електропостачання в країні.
"Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей 16 лютого не доводились. Але при зростанні споживання можливе застосування відключень. Заміри фактичного споживання проводяться відповідно до графіка у Дніпропетровській області. В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження", - наголошується у повідомленні.
Бізнес повертається до активної роботи, що відображається у зростанні споживання. Тому для уникнення перевантаження обладнання застосовуються графіки погодинних відключень. Енергетики продовжують аварійно-відновлювальні роботи на низці електростанцій, які зазнали значних атак з боку окупантів. Безперервно тривають ремонти на всіх пошкоджених об’єктах магістральних мереж "Укренерго" для усунення мережевих обмежень, передачі необхідного обсягу електроенергії від генерації до споживачів та підвищення надійності живлення.
"Максимум зусиль докладаємо для усунення мережевих обмежень на Одещині", - зазначається у повідомленні.
В "Укренерго" нагадали, що понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня України також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.
У ніч на 16 лютого російські війська завдали масованого удару по об’єктах критичної інфраструктури. Противник випустив по Україні 32 крилаті ракети повітряного та морського базування. Силами та засобами Повітряних Сил ЗС України знищено 14 крилатих ракет Х-101/Х-555, "Калібр" та дві керовані авіаційні ракети Х-59. Частина крилатих ракет Х-22 досягла своїх цілей, уразивши об’єкти критичної інфраструктури. Наразі на озброєнні немає вогневих засобів, здатних знищувати цей тип ракет. Як зазначив, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, рашисти запускали не лише ракети, а й безпілотники. Є влучання на Півночі, Заході України, а також у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Противник дещо змінив тактику. Вони проводять активну розвідку, застосовують фальш-цілі. Але ППО впоралася з більшістю ворожих ракет та БПЛА.
Нагадаємо, в Україні почали діяти нові правила відключення електроенергії. Крім того, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України.
Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.