В Україні почнуть діяти нові правила відключення електроенергії: коли та що зміниться

Укренерго хоче скоригувати обсяги лімітів для кожної області

В Україні почнуть діяти нові правила відключення електроенергії: коли та що зміниться
Відключення світла. Фото з відкритих джерел

З середи, 8 лютого, по всій Україні, змінюють правила вимкнення світла. Тепер у кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Як пояснили в Укренерго, це необхідно для того, щоб дізнатися фактичний рівень споживання електроенергії в кожній області.

"Як ми будемо це робити? Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені. Більш конкретну інформацію можна отримати від обленерго в своєму регіоні", - йдеться в повідомленні Укренерго.

Для чого потрібні ці виміри?

Завдяки цьому Укренерго може побачити, як поводяться українці, коли у них постійно є світло. Такий експеримент дозволить визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми.

"Такі вимірювання дадуть можливість враховувати при встановлених лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання", - пояснює компанія.

На що вплинуть результати вимірів?

Отримані результати дозволять Укренерго скоригувати обсяги лімітів для кожної області й забезпечити більш рівномірний розподіл електроенергії по регіонах. Якщо не буде масованих атак на енергетичну інфраструктуру, то орієнтовний графік режимних вимірів такий:

  • 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;
  • 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;
  • 10 лютого: Волинська, Київська області;
  • 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;
  • 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;
  • 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;
  • 16 лютого: Дніпропетровська область;
  • 17 лютого: Київ та Чернівецька область;
  • 20 лютого: Львівська та Одеська області.

Графік вимкнень
Графік вимкнень

"Зазначаємо, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів перенесуть до стабілізації ситуації", - йдеться в повідомленні.

Атаки по енергосистемі України 

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube