Російські пропагандисти говорять про епохальні зміни та величезну перемогу, але незалежні медіа вбачають у події ознаки кризи
Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин здійснив шестиденний (!) візит до росії. Головною темою стала фіналізація домовленостей про постачання озброєнь до армії рф. Окрім перемовин, делегація КНДР відвідала низку стратегічних підприємств, заводи харчової промисловості, океанаріум та балет. Росіяни намагаються зобразити подію, як величезну перемогу, однак західні ЗМІ вважають, що вона вказує на кризові моменти, у які потрапила росія через агресію супроти України.
Спадковий правитель Північної Кореї Кім Чен Ин завершив візит до росії, на якому вів перемовини із вождем росіян володимиром путіним щодо постачання до рф північнокорейського озброєння. Міністр оборони рф Сергій Шойгу заявив, що Кім Чен Ин своїм візитом надихнув російську армію та народ «на досягнення цілей спецоперації». Принаймні, так передає його слова Центральне телеграфне агентство Кореї.
«Шойгу згадав про те, що при особливій увазі шановного товариша Кім Чен Ина здійснив візит до Пхеньяну з нагоди 70-річчя Перемоги у Вітчизняній визвольній війні, і подякував товаришу Кім Чен Ина за те, що він відвідав рф і надтхнув тих, хто піднявся на провадження справедливої справи», — стверджують пропанагдисти.
Незрозуміло, чи надішлють російським солдатам фото північнокорейського диктатора, щоби підняти бойовий дух, але у самого Ина, енергії мало б додатися. У кремлі влаштували йому шикарний прийом. Зазвичай подібні візити тривають день-два, але окрім Китаю та рф, «сонцесяйний» нікуди більше не може поїхати, тож диктатор поводився, як турист і «затримався» аж на шість днів, при тому, ніхто не знав, як довго він та його сестра Кім Йо відпочиватиме за кошт росіян. Програма містила показ космодрому, виставку озброєння, відвідування корабля, і, звісно, пригощанняя та сувеніри.
Деталі візиту тримали в секреті. У ЗМІ одразу з’явилася інформація про те, коли виїжджає зелений бронепоїзд Кіма, а от місце прибуття залишалося інтригою. Зрештою виявилося, що 12 вересня він прибув не до Владивостоку, як усі очікували, а на космодром Восточний в Амурській області.
Наступного дня там і відбулися чотиригодинні перемовини з вождем росіян володимиром путіним, на яких Кім пообіцяв росії віддати частину зброї зі складів. Після цього диктатори провели екскурсію по космодрому, спільно пообідали й висловили тости на честь один одного. Російський вождь передав корейському колезі рукавичку від скафандра та натякнув, що допоможе створити ракету. Уже 14 вересня путін полишив Кім Чен Ина і передоручив його під опіку міністрам та губернаторам.
Російським чиновникам довелося проявити чимало креативності, аби якомога вигадливіше прогнутися під іноземним диктатором. Спеціально для Кіма на вокзалі спорудили дерев’яні сходи. Там де не було можливості організувати для зустрічі військових, виводили на перон школярів, одягнутих у форму часів СРСР. Врізаються в пам’ять також кадри підбору та дезінфекції стільця для спадкового правителя Північної Кореї: охорона прискіпливо оглядає кожен із запропонованих стільців, вибраковуючи ті, які можуть розвалитися під вагою 130-кілограмового диктатора, або ж у якому він, крий Боже, може застрягнути в найбільш незручний момент.
Без свого російського колеги Кім Чен Ин не сумував. У п’ятницю, 15 вересня він відвідав Комсомольськ-на-Амурі, де побував на заводі з виробництва винищувачів Су-35, Су-57, а також пасажирського літака SJ-100. Російське медіа «Агентство», яке називає себе опозиційним, повідомляє, що «сонцесяйний» став першим іноземним правителем, якому випала така «честь».
16 вересня лідера КНДР привезли до Владивостока, де він поговорив про боєприпаси й боротьбу з «проклятим Заходом» на Корейському півострові із міністром оборони рф Сергієм Шойгу. Кім Чен Ину на аеродромі «Кневичі» продемонстрували гіперзвукові комплекси «Кинжал» й «Калібр», які, теоретично, мали б бути невразливими для західного ППО, але які Patriot «лускають, як горішки». Північнокорейського правителя відвели на модернізований фрегат «Маршал Шапошников».
У Владивостоці Шойгу поставив Кіму «могорич», накривши обідній стіл і подарував шапку-ушанку, щоб доповнити образ. Це викликало захват у ватної публіки, які одразу ж визнали корейця своїм.
«Маю сумнів, що Кім дозволив би собі таке неформальне ставлення з Трампом і навіть Сі Цзіньпіном. Кім почувається в росії серед справжніх друзів і товаришів, та й сама шапка-вушанка й у Кореї, і в Китаї — символ народних добровольців і партизанів, які борються за визволення країни», — витирає сльози щастя російський сходознавець Микола Вавілов.
Темі пригощання північнокорейської делегації взагалі приділяли багато уваги. Пропагандисти протиставляли це відомому візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра зовнішніх справ України Дмитра Кулеби до МакДональдсу.
«Далекосхідна юшка та палтус на груші були подані голові Державних справ КНДР, генеральному секретарю Трудової партії Кореї (ТПК) Кім Чен Ину на обід у Владивостоці», — пише державна аненція ТАСС.
Ще 17 вересня росіяни не знали, як довго планує «крихітка Кім» залишатися у рф, принаймні, так повідомив посол рф у КНДР Олександр Мацегора. Відкривши очі вранці, Кім Чен Ин згадав, що давно не бував в океанаріумі, тож муніципалітет Владивостока влаштував йому виставу, де глядачем був лише сам «сонцесяйний» та наближені до нього люди. Потім Кім Чен Ин сходив на балет «Спляча красуня», як пояснювали, тому що «дуже любить мистецтво», але до закінчення не добув. Губернатор краю, Олег Кожемяко, подарував Кіму кілька зразків продукції військових підприємств регіону — штурмовий бронежилет, п'ять безпілотників «Герань» та розвідувальний БПЛА. Ввечері північнокорейська делегація покинула росію. Її випровадили зі станції Примор’я у супроводі роти почесної варти Східного військового округу та звуки гімну рф і КНДР у виконанні військового оркестру штабу Тихоокеанського флоту, повідомляє Meduza.
Пропагандисти намагаються подати матеріал так, ніби візит Кім Чен Ина до рф був епохальною подією. Тепер, мовляв, весь Захід переляканий. Але насправді, лейтмотивом практично всіх західних ЗМІ під час висвітлення цієї події було те, що росія все більше опускається до рівня Північної Кореї й такі контакти — прояв слабкості та безвиході, адже рф потрібне озброєння, а КНДР — їжа. При тому, ця співпраця потрібна більше росії, аніж КНДР.
The Washington Post повідомляє, що раніше путін любив затримуватися на зустрічі з іноземними лідерами, але для розмови із «сонцесяйним» він приїхав на 30 хвилин раніше. За певних умов, такий союз може бути небезпечним для Заходу, адже потенційно може означати створення нових осередків нестабільності на Корейському півострові, але наразі йдеться про термінове розв’язання нагальних проблем.
«Якби росія не зазнала втрат у конфлікті в Україні, путін не простягав би руку до Кіма так відчайдушно, як зараз. Північна Корея також розуміє, що нещодавні успіхи є трансакційними, і Кім Чен Ин прагне отримати швидкі перемоги в росії. Серед них продовольство, енергія та добрива», — сказала експерт видання Пак Вон Гон.
Показово, що становленню Північної Кореї сприяв кумир путіна Сталін, а тепер путінська росія стрімко наближається до цього «ідеалу» — країни з повністю підконтрольним населенням і необмеженою владою правлячої верхівки. Губернатор Приморського краю Олег Кожемяко, з усією серйозністю заявив, що, мовляв, не погано було б, аби російські школярі відвідали табори КНДР для обміну досвідом.
«Велика дружба рф із Ким Чен Ином дає нам кілька сигналів: 1. Можна дуже довго і стабільно жити під санкціями; 2. Модель «38 паралелі» цілком можно стати рабочою в украинському питанні», — вважають пропагандисти Politburo 2.0.
Щось підказує, що попри всю ненависть до «проклятого Заходу», така «стабільність» під санкціями — не зовсім те «велічіє», якого хотіли б росіяни, принаймні, вони тікають не до Північної Кореї, а до «зіпсованих Заходом» Сербії, Грузії чи, прости Господи, Туреччини. А щодо «38 паралелі», то перехід до цієї ідеї від амбітного «Київ за три дня» — величезний прогрес. Ще трохи й серед росіян дозріє думка, що треба відійти за кордони 1991 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.