Епідемія COVID-19 в Україні розпочнеться у найближчий тиждень - доктор Жиравецький дав прості поради

Лікар розкрив, кому слід боятися коронавірусу, які аналізи здавати та коли звертатися до медиків

covid-19 коронавірус flirt, вірус, жінка в масці, тест на ковід, тест на ковід
Епідемія коронавірусу в Україні-2024: доктор Жиравецький заявив, що вона скоро почнеться, але більшість українців не мають причин турбуватися, якщо все зробити правильно

Хоча коронавірусна хвороба, спричинена вірусом SARS-CoV-2 не є суто сезонним захворюванням, більшість людей хворіють восени та взимку, коли настає пора переохолоджень, ГРВІ та грипу. Отже, час бути максимально уважними настав. Український доктор Тарас Жиравецький вважає, що епідемія COVID-19 може початися вже у середини жовтня та дає поради, як запобігти захворюванню на коронавірус.

Головне – лікар налаштований оптимістично. Оптимізм Жиравецького ґрунтується на тому, що "ми вже знаємо як жити з COVID-19". Все, що пов'язано з хворобою, зараз сприймається набагато простіше ніж на початку пандемії. Тому, вважає експерт, ми "переможемо так само цю хвилю пандемії спокійно і підемо далі".

Штам FliRT дуже швидко поширюється

Жиравецький схильний вважати, що епідемія коронавірусу в Україні за фактом вже є. Буквально за тиждень, ймовірно буде пік цієї пандемії, прогнозує він.

"Тобто новий штам коронавірусу FliRT дуже швидко поширюється, бо діти пішли в школу, студенти пішли до вишів. Це дуже швидко. Знову ж таки е інфекція. В плані FliRT  - він може потрапити до хати, вже до дорослих або до родичів - за рахунок знову ж таки шкіл і вишів. На жаль. Тобто ми будемо мати новий спалах коронавірусу", - впевнений експерт.

Кому потрібно боятися коронавірусу

Найбільша загроза існує для тих хто ще жодного разу не хворів на COVID-19, зазначає Жиравецький. Такі люди є - це 1-2% українців.

"Їм треба бути дуже обережними і знову ж таки звертатися до лікаря. На п'ятий-шостий день робити (аналіз) С-реактивний протеїн. Якщо він є високий, звертатись до лікаря. Можливо навіть якщо з'являється задишка і висока температура, робити комп'ютерну томографію. І після цього навіть може бути лікування в стаціонарі якщо є цитокіновий шторм", - попередив лікар.

Як поводитися тим, хто хворіє на COVID-19 не вперше

Жиравецький розписав алгоритм дій для тих 98% пацієнтів  які вже перехворіли раніше COVID-19 і зараз хворіють, чи будуть хворіти, вдруге. Він нагадав, що у такому випадку не бачить великої проблеми з ковідом.

"Тут просто треба зробити швидкий тест, можна з першого дня температури або симптомів. Якщо позитивний тест на COVID-19, на третій-четвертий день або п'ятий день зробити (аналізи) - С-реактивний протеїн і D-димер. Два аналізи. С-реактивний протеїн показує, чи немає приєднання бактерійної інфекції. Якщо є високий С-реактивний протеїн або С-реактивний білок - ми призначаємо антибактерійні таблетовані препарати, не треба нікому нічого зразу колоти в сідниці. І особливо не треба панікувати - достатньо таблетованих антибактерійних препаратів переважно це азитроміцин", - каже експерт.

Стосовно D-димера - якщо він є вищий за норму, лікар призначить антикоагулянти, додав Жиравецький. Залежно від показника призначається певна доза цих препаратів.

Що робити із температурою при COVID-19

Доктор Жиравецький вважає, що температуру збивати треба – навіть найменшу. Це дозволить перенести хворобу комфортніше, а на боротьбу з вірусом, мовляв, температура все одно не впливає.

"Стосовно температури - з першого дня збиваємо, навіть 37,2. Чому? Тому що є протизапальний ефект від протизапальних препаратів таких як ібупрофен, парацетамол, німесил. Ці препарати, крім того, мають протизапальну дію тому покращують перебіг COVID-19. Ще раз: температура не знищує вірус. Знищать вірус ваші антитіла, які в вас виробляться за 2-3 дні після початку повторного ковіду. І вони знищать спокійно вірус", - впевнений Жиравецький.

Не купуйте дорогі препарати – вони все одно малоефективні

Жиравецький сумнівається у необхідності витрачати гроші на спеціалізовані та дорогі ліки. На його думку, у більшості випадків повторного захворювання на COVID-19 це не потрібно.

"Не потрібно, я не бачу потреби купляти за 100 доларів препарат від COVID-19. Тому що, в принципі, він не є мегаефективний. Крім того, має "побічки". Я вважаю що наш організм краще справляється без цього препарату з повторним ковідом. Наголошую - повторним ковідом",- зазначив лікар.

Повторна вакцинація при COVID-19

Доктор Жиравецький каже, що не є прихильником повторної вакцинації. Але кожен має вирішити сам.

"Це вже ваше питання Якщо ви хочете можете спробувати. Але якщо у вас є вже антитіла, вони залишаються з вами надовго. Поки що ми бачимо, що вони працюють. Так, від важкого ковіду, від зараження імунітету нема. Та тут як з грипом: тобто грипом ми можемо хворіти кілька разів - так само і з COVID - 19, ми тепер можемо кілька разів хворіти", - пояснив він.

Чи буде в України карантин

Жиравецький вважає, що карантину, швидше всього, не буде. Можливо, буде рекомендація носити маски в медичних установах або в транспорті.

"Чому не буде повноцінного карантину? Бо не переповнюються лікарні. Тобто є пацієнти з ковідом в стаціонарі - але це переважно ті, хто взагалі не лікувався з повторним ковідом, які мають супутні захворювання. Їх одиниці. І так само ті, хто ще взагалі не хворів і теж, знову ж таки, потрапив до лікарні, бо не лікувався (нормально) вдома", - каже експерт. 

"Профілактика не працює - випийте чаю з малиною"

Жиравецький наголошує, що не треба витрачати гроші на вітаміни чи чудо-ліки. Бо немає жодного препарату який би мав би запобігати зараженню COVID-19

"Різні вітаміни - вітамін D, вітамін С, цинк, різні амізони, гропрнозини, протифлазиди... Це все не працює при COVID-19. І ще раз: немає жодного препарату який би мав би зупинити, мається на увазі -  запобігати зараженню COVID-19. Якщо хтось з ваших знайомих чи родичів заразився - препаратів для профілактики зараження не існує. Тобто тому не вигадуйте собі - як кажуть, випийте чаю з малиною. Той самий ефект буде як нібито від чудо-ліків", - підсумував доктор Жиравецький. 

 

COVID-19 в Україні повертається

Від початку літа в Україні значно зросла кількість хворих на коронавірус. Мова йде про десятки тисяч випадків. За неповний серпень їх було зафіксовано понад 26 тисяч і це, за словами медиків, не межа.

Протягом липня в Україні зафіксували 12 тисяч хворих на коронавірус. З них 2,5 тисячі осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. Це показник є більшим за червень 2024 року у шість разів, оскільки у червні кількість хворих становила лише 2 тисячі. Головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що полишення коронавірусу поки що не має ознак епідемії, тому впроваджувати  обмеження не планують.

Раніше в Україні було виявлено новий штам коронавірусу під назвою FLiRT, який виявився більш заразним порівняно з попередніми варіантами. Наразі підтверджено три випадки цього штаму: два у Києві та один в Івано-Франківській області. Цей субваріант швидше розповсюджується і краще обходить імунну відповідь організму.

Хоча війна з Росією привернула основну увагу, COVID-19 все ж залишається проблемою в Україні. Головний санітарний лікар Ігор Кузін раніше повідомив, що з початку 2023 року коронавірус став постійною викликом для системи охорони здоров'я. З жовтня 2023 року зафіксовано понад 147 тисяч випадків COVID-19, з яких 815 завершилися летально, включаючи 4 дітей до 17 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube