Дестабілізацію серед керівництва України намагається влаштувати росія, каже секретар РНБО
В Україні вкотре заперечили конфлікт між Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та президентом України Володимиром Зеленським. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що палкі дискусії між цими двома виникають на засіданнях Ставки, і це нормально, бо йдеться про війну. Проте це не означає розкол між військовим та політичним керівництвом країни.
Так, Олексій Данілов в ефірі телемарафону заявив, що 121 засідання Ставки президент України провів з початку повномасштабного вторгнення рф. На кожному з них є дискусія та доповіді, часто буває дуже гаряче. Він припустив, що можливо саме палкі дискусії на Ставці мали на увазі, коли заявляли, що є розкол у вищому військово-політичному керівництві країни.
"Мені прикро, якщо хтось із колег, які є членами Ставки, якось по-іншому трактують всю цю ситуацію. Але майте на увазі - якщо немає дискусії, то немає і якісних рішень... Є дискусії, є питання, з якими не всі можуть погодитись по тих чи інших напрямках. Проте це не значить, що є розкол", - пояснив Данілов.
Він додав, що дестабілізацію серед керівництва України намагається зробити рф. Це запасний план ворога, якому не вдається перемогти на фронті.
"В них (росіян - ред.) є план Б, який полягає в тому, щоб зробити внутрішню дестабілізацію. Внутрішня стабілізація робиться, завдяки ухваленню тих чи інших рішень, які, як вважає росія, будуть ухвалені та території України", - заявив секретар РНБО.
Останнім часом в західних та українських медіа постійно з'являються повідомлення про нібито серйозний конфлікт між президентом та головнокомандувачем ЗСУ. В Україні вже декілька разів офіційно заперечували ці чутки.
Так, 30 жовтня світ побачила скандальна стаття Time, створена на основі інтерв’ю Зеленського, чиновників із вищих ешелонів влади та анонімних джерел. У ній розповідають про розчарування контрнаступом та те, що українському президенту, нібито, бояться сказати правду. Вже 1 листопада вийшла стаття Залужного в The Economist, у якій він стверджує, що ситуація на фронті зайшла в глухий кут і для зламу стану справ на нашу користь потрібно нове озброєння та більше військ. В Офісі президента матеріал сприйняли різко негативно й заявили, що військові не повинні втручатися в політику.
Про те, що Зеленський та Залужний остаточно розсварилися, 28 листопада написало видання The Economist з посиланням на джерело. За словами джерела, підігріває конфлікт кримінальна справа, яка розслідує захоплення південних територій України на початку повномасштабного вторгнення. В ній підозрюваними виступають наближені до Залужного військові командири, а сам головнокомандувач, за деякими даними, має статус свідка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.