"Не є правильним кроком": голова МЗС Британії висловився щодо відправки військ НАТО до України

Читать на русском

Голова МЗС Британії Девід Кемерон назвав неправильним кроком ситуацію, коли солдати НАТО змушені боротися з російськими військами

Читать на русском
Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон
Британія проти відправлення військ НАТО до України

Голова МЗС Британії Девід Кемерон назвав неправильним кроком ситуацію, коли солдати НАТО змушені боротися з російськими військами

Міністр закордонних справ Великої Британії, Девід Кемерон, висловив певні застереження стосовно пропозиції президента Франції Емманюеля Макрона розглянути можливість відправки військ НАТО до України у випадку можливого прориву російських сил. Зокрема, Кемерон висловив свою думку під час візиту до Львова, 3 травня. За словами міністра, такий крок може виявитися "небезпечною ескалацією".

За даними Sky News, Кемерон не підтримав ідею втручання військ НАТО у конфлікт з російськими силами. І загалом таких підхід назвав неправильним.

"Я вважаю, що у ситуації, коли солдати НАТО змушені боротися з російськими військами, це не є правильним кроком", - наголосив Кемерон.

Він також підкреслив, що для Європи існують два можливих сценарії майбутнього. Один з них передбачає перемогу українських сил з західною підтримкою, що може привести до "справедливого миру". Другий сценарій, за його словами, передбачає успіх Путіна і відступ України, що вважається небезпечним для регіону.

Таким чином, Кемерон підкреслив, що світ знаходиться на "вирішальному переломному моменті", відзначаючи заяву Макрона про можливе відправлення військ до України, зроблену після зустрічі в Парижі президентів та голів урядів десятка країн Європи в лютому 2024 року.

Кемерон і його роль у допомозі Україні

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час візиту до США 9 квітня спробував переконати експрезидента Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів. Його старання, схоже, провалилися. Аргументи міністра, ймовірно, наштовхнулися на боротьбу за владу всередині Республіканської партії. Як пише The Guardian, Кемерону навіть не дозволили зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном.

Між тим 20 квітня після понад шести місяців гальмування Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Україні. Україні виділять 61 млрд доларів. Документ був проголосований у пакеті законопроєктів з іноземною допомогою, які також стосуються Ізраїля, Індо-Тихоокеанського регіону та інших потреб в межах національної безпеки США. Законопроєкт отримав 311 голосів: за нього проголосували 210 демократів та 101 республіканець.

На допомогу доведеться чекати від пари тижнів до пари місяців. У Білому Домі кажуть, що не зволікатимуть з допомогою. Те ж саме обіцяють і у Пентагоні.

Тим часом під час свого візиту до Києва 3 травня, голова МЗС Британії Кемерон розпочав переговори про створення столітнього партнерства з Україною. Нова угода охоплює широкий спектр взаємодій, включаючи торгівлю, оборону, науку, освіту та культуру, спрямовані на зміцнення зв'язків між двома країнами. Міністр також відвідав об'єкти, що постраждали від російських атак, та оголосив про виділення £36 мільйонів на підтримку української енергетичної інфраструктури (близько 1, 782 млрд грн - Ред.).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.