Кияни скаржаться Кличку на «Київміськбуд» через затягування будівництва

Читать на русском

Інвестори вважають, що «Київміськбуд» «прикривається війною задля невиконання своїх обов’язків». Загалом до міської влади поскаржилися понад 15 тисяч сімей

Читать на русском
Покупці квартир в 11 ЖК поскаржилися Кличку
Покупці квартир в 11 ЖК поскаржилися Кличку

Інвестори вважають, що «Київміськбуд» «прикривається війною задля невиконання своїх обов’язків». Загалом до міської влади поскаржилися понад 15 тисяч сімей

Люди очікують, коли забудовник "Київміськбуд" добудує їх житло, яке вже давно мали здати в експлуатацію. Проте той не квапиться, а в цей час дорожчають будматеріали та робота.

Приблизно 15 тисяч 170 сімей, які інвестували у житло в Києві, скаржаться на затримку з добудовою своїх будинків. Про це йдеться у петиції до Київради, яка була розміщена на офіційному сайті 23 березня. 

фото 1
Інвестори 11 ЖК вимагають добудувати житло, тому що матеріали та робота дорожчають. Фото – сайт петицій Київради

Мова йде про такі недобудови:

  1. ЖК «Абрикосовий» будівельна адреса: на перехресті вул. Абрикосова та вул. Жулинської – 720 квартир;
  2. ЖК «Курнатовського» будівельна адреса: вул. Курнатовського, 20 – 996 квартир;
  3. ЖК «Мілос» будівельна адреса: пер. Милославська – 1 393 квартири;
  4. ЖК «Mirax» будівельна адреса: вул. Глибочицька, 43 – 1 258 квартир;
  5. ЖК «Урлівський - 1» будівельна адреса: вул. Причальна 11 – 1 908 квартир;
  6. ЖК «Урлівський - 2» будівельна адреса: вул. Клеманська, 7 – 998 квартир;
  7. ЖК «Отрада» будівельна адреса: вул. Відрадна, 93/2 - 1 345 квартир;
  8. ЖК «Медовий-2» будівельна адреса: вул. П. Радченка, 27 – 1 045 квартир;
  9. ЖК «Чарівне місто» будівельна адреса: вул. Бориспільська метро Червоний хутір – 1 508 квартир;
  10. ЖК «Радужний» будівельна адреса: вул. Миколи Кибальчича, 2 – 670 квартир;
  11. ЖК «Star City» будівельна адреса: вул. Каунанська, 27 - 3 329 квартир.

Чому виникла проблема

Люди скаржаться на те, що вони заплатили чи продовжують виплачувати гроші забудовнику – компанії «Київміськбуд», проте вона не виконала своїх обіцянок та не добудувала житло вчасно.

«Заплановані терміни прийняття в експлуатацію майже у всіх зазначених вище ЖК були порушені неодноразово, будівництво безпідставно затягувалось, більшість ЖК мали бути здані в експлуатацію ще до початку війни (тобто до 24 лютого 2022 року). Наразі інвесторам взагалі невідомі терміни прийняття в експлуатацію їх житлових комплексів», - йдеться у тексті звернення до депутатів міської ради.

Починаючи з 24 лютого 2022 року будівельні роботи на об’єктах були повністю зупинені через військову агресію рф. Однак вже з літа 2022 року Київ офіційно вже не був територією проведення активних бойових дій. Тому посилання забудовника на форс-мажорні обставини вже нікого не заспокоюють.

«На сьогоднішній день пройшло понад рік з 24 лютого 2022 року і багато будівельних компаній відновило свою роботу в м. Києві, навіть вже відбудовано пошкоджене через війну житло, - вважають інвестори. - Вартість будівельних матеріалів збільшилась у середньому на 60% протягом року, вартість робіт — на 30%, відповідно, істотно зросла вартість будівництва. Подальше затягування ПрАТ «ХК «Київміськбуд» добудови житлових комплексів може призвести до неможливості їх завершення через відсутність необхідного фінансування».

Що пропонують інвестори

Через те, що «Київміськбуд» на 80% належить територіальній громаді Києва, інвестори пропонують міськради провести аудит та, у разі порушень з боку компанії, знайти нового забудовника.

Вимоги до Київради виглядають так:

  • створити комісію та провести технічний аудит недобудов;
  • провести розслідування щодо використання коштів інвесторів керівництвом «Київміськбуд». Якщо зловживання знайдуть, звернутися до поліції та змінити керівництво компанії;
  • перевірити відповідність проведених робіт кошторисній та проєктний документації, технічним умовам;
  • провести державний контроль за дотриманням зобов’язань «Київміськбуд» при проведенні будівництва ЖК.

Якщо коштів не знайдуть, то автор петиції пропонує «виділити необхідне фінансування коштом коштів спеціального фонду міського бюджету» Києва. Якщо цього не вистачить, попросити кошти з державного бюджету.

«Представники ПрАТ «ХК «Київміськбуд» жодним чином не підтримують комунікацію ні з інвесторами, ні з членами ініціативної групи вказаних ЖК, не інформують щодо термінів відновлення робіт, не відповідають на жодні письмові звернення. Житлові комплекси простоюють без належної консервації проведених робіт, невикористані будівельні матеріали з будівельних майданчиків було вивезено», - вважає авторка петиції.

На момент підготовки матеріалу звернення до Київради підтримали 740 осіб. Для розгляду петиції міською владою потрібно набрати 6 тисяч підписів.

Інформатор розповідав, що інвестори чергового столичного ЖК скаржаться до Київради на забудовника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.