Не відкривайте кредитний ліміт на банківських картках - адвокат застерігає від небезпеки

Спочатку це виглядатиме навіть корисно, однак згодом таких кредитів може накопичитись доволі багато і ви самі не помітите, як 5000 грн. перетворяться на 100 000 грн

Адвокат Станіслав Ліфлянчик
Адвокат Станіслав Ліфлянчик

Слово «кредит» у багатьох викликає асоціації з новим смартфоном, лептопом чи навіть автомобілем. Хоча насправді кредит – це доволі специфічний та складний банківський продукт, при використанні якого можна, як реалізувати якесь своє бажання, так і навіть зіпсувати собі життя та втратити абсолютно все, що маєш. 

«Не відкривайте кредитних рахунків, кредитних лімітів чи кредитних карт просто так на про всяк випадок (хоча банки і рекомендують це)», - радить українцям адвокат Станіслав Ліфлянчик. Далі його пряма мова.

Справа в тому, що кредитна картка в гаманці завжди призведе до того, що ви час від часу використаєте її та здійсните спонтанну покупку (одяг, гаджет, побутову техніку, тощо). Спочатку це виглядатиме нешкідливо та навіть корисно, однак згодом таких кредитів може накопичитись доволі багато і ви самі не помітите, як 5000 грн. перетворяться на 100 000 грн.

Також я особисто захищав інтереси клієнтів, у яких з таких «кредитних карт» шахраї списали кошти в мінус, а банк потім намагався покласти всю провину на них та стягнути заборгованість, пеню і проценти. З величезним трудом мені вдавалося спасати ситуацію та вигравати справи в суді, однак для клієнтів то були нерви та несподівані грошові витрати на судові тяжби.

Що робити, якщо ви не можете впоратись з боргом за своєю кредитною карткою?

Не можете віддати борг вчасно – повідомте банк письмово. Як не дивно, це найкраще що ви можете зробити, оскільки банки як ніхто зацікавлені, щоб ви з ними розрахувались і швидше. А заганяти вас в непідйомний борг та судитись потім роками – банкам як не дивно, але не вигідно. Тож, повідомивши банк, можливо ви зможете переукласти існуючий кредитний договір, з урахуванням обставин, що склались та потім його виконати. А можливо це просто прискорить процес подання до суду, що також допоможе як найшвидше вирішити ситуацію.

Якщо банк подав на вас до суду – негайно зверніться до адвоката. Дуже не рекомендую займатись судовими процесами по стягненню з вас заборгованості банками чи фінансовими установами без адвоката, який є фахівцем в галузі банківських справ. Там маса нюансів. Наприклад:

  • Не дивлячись на те, що банк – це така величезна установа і громадяни можуть відчувати себе беззахисними по відношенню до нього, він все одно скований процесуальними зобов’язаннями по доведенню своєї позиції в суді. А відтак, він зобов’язаний, по-перше, довести ту обставину, що кредитний договір фактично укладався (наприклад у онлайнбанків підписується анкети-заяви, а не договори, які суд сприймає критично), по-друге, що кредит фактично видавався (бо наявність кредитного рахунку та ліміту – не є підтвердженням того, що ви ними користувались та гроші брали). На цих двох обставинах мені не одну справу вдалось виграти. Банкам або відмовляли в позові, або задовольняли позов лише частково, значно зменшуючи суму, що стягується.
  • Строк позовної давності. Це строк, протягом якого банк має право подати позов про стягнення з вас заборгованості. І от відраховуватись він починає з того моменту, як у вас виникла заборгованість, а закінчується через три роки з цього моменту. А що стосується пені, то там строк ще менший – всього рік з моменту виникнення зобов’язання по її сплаті. Але строк позовної давності не застосовується автоматично. Про нього треба заявити згідно до процесуального законодавства. Тож краще, щоб це робив спеціаліст.
  • Якщо банк/фінансова установа звертають стягнення на предмет іпотеки та намагаються забрати ваше майно в судовому порядку, то треба дуже ретельно перевірити, а чи дотримав він процедуру, що надає йому таке право та чи може він це взагалі робити згідно до законодавства, що діє на момент пред’явлення позову.
  • І так далі.

Отже, пам’ятайте, що кредит – це дуже вузька та слизька стежинка, оступившись на якій, ви можете опинитись в пропащі, з якої вибратись вам може допомогти тільки адвокат та ваше бажання.

Ніколи не беріть кредити на свої забаганки, продукти, ігри, весілля та подорожі. Рано чи пізно це може втягнути вас в доволі великий борг, який навряд чи вам вдасться погасити. На вказані та схожі придбання краще дисципліновано накопичувати і жити за своїми фінансовими можливостями. Використовуйте банківські послуги виключно за необхідністю та з критичною долею обачності. Ну а якщо втрапили у халепу, то негайно звертайтесь до адвоката.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube