Не варто розраховувати на пенсії від держави: інвестбанкір розповів, як можна назбирати самостійно

Експерт радить інвестувати в військові облігації, сільськогосподарську землю, а не в валюту

Фінансовий експерт Сергій Фурса
Фінансовий експерт Сергій Фурса

В Україні масштабну пенсійну реформу анонсують впродовж 20 років, однак її досі не реалізували. Пенсії від державного Пенсійного фонду будуть низькими, тому варто з самого початку своєї кар'єри готуватись до майбутнього на пенсії. Про це фінансовий експерт Сергій Фурса розповів OBOZ.UA. 

Експерт радить інвестувати в військові облігації, сільськогосподарську землю. "Вкладення у валюту - це не інвестиція, бо валюта так само страждає від інфляції. Тому зараз, напевно, під час війни, якщо у вас гроші в Україні, то єдині два таких більш-менш цікаві інструменти масові це - ОВДП - державні облігації, військові облігації, і сільськогосподарська земля", – пояснив він.

Як заробити завдяки облігаціям ОВДП

Облігації – це фінансовий інструмент, доступний громадянам України, бізнесу та іноземцям. Випускає державні облігації Міністерство фінансів України. Кошти, отримані державою від продажу облігацій, йдуть на фінансування соціальних та оборонних потреб бюджету. Для інвестиції вам знадобиться від 900 грн. Чим довший строк облігації, тим більший прибуток можна отримати. Такими інструментами користуються й українські багатії – наприклад, народний Петро Порошенко та міністр Олександр Камишін.

Де можна знайти облігації та скільки можна заробити

Найпростіший шлях – подивитися у «Дії». На головній сторінці натисніть на «Військові облігації» по центру екрана. Там можна обрати і на який термін хочете інвестувати гроші та вибрати продавця. Через «Дію» продавцями виступають Сенс-Банк, брокерські компанії "КІНТО", ICU, Bond UA. А також можна вказати кількість облігацій, які хочете придбати. За 1 транзакцію можна придбати облігації на суму до 400 тис. грн.

Наприклад, станом на 14 травня якщо інвестувати в облігацію «Залізний порт» до 05.06.2024, то 1 облігація коштуватиме 991,99 грн, а дохід від неї складе 8,01 грн. Таким чином, якщо придбати 100 облігацій (99 тис. 199 грн), то можна отримати на початку червня 801 грн доходу. Якщо вам терміново потрібні гроші, витрачені на облігації, їх можна продати (щоправда, ви втратите невеликий %). Кошти виплачуються зазвичай у кінцевий день терміну дії облігації або наступного дня. Для купівлі облігації військових ОВДП потрібно вказати свій номер телефону та email.

Якщо взяти облігацію до 28 січня 2026 року (у «Дії» це «Бахчисарай»), то вона коштуватиме 1074,55 грн. А на карту виплатять 277,45 грн доходу. Таким чином, зі 100 облігацій (107 тис. 455 грн) ви отримаєте 27 тис. 745 грн доходу. Причому у випадку подібних облігацій, відсотки будуть виплачувати частинами протягом дії облігації, а не по її завершенню. З кожним днем ціна облігації збільшується, відповідно дохід від неї можна отримати менший – чим ближче дата завершення дії облігації (її погашення). Кошти з відсотками можна повернути на картку іншого банку, якщо це картка «єПідтримка».

 

Облігації також можна придбати не через «Дію» у банків-партнерів або у брокерських компаній. На сайті Мінфіну дають перелік. Це такі установи: Укргазбанк; Укрексімбанк; Банк Південний (від 1 тис. грн); ПУМБ; Ощадбанк; ПриватБанк; Sense Bank; Кредобанк; ОТП Банк (від 10 тис. грн); Райффайзен Банк; Таскомбанк; Монобанк; Credit Agricole; Банк Кредит Дніпро; брокерські компанії ICU; «Універ Капітал»; «Дрегон Капітал»; Western Invetments Group; «КІНТО»; Eavex Capital. Також якщо купувати облігації у брокерських компаній зі своїх карток, банки можуть стягувати невелику комісію за оплату коштів з рахунку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube