Не "росія", а "московія": Зеленського просять розглянути петицію про перейменування рф

Читать на русском

Петиція про перейменування росії набрала необхідних 25 тисяч голосів для розгляду Зеленським

Читать на русском
Не "росія", а "московія": Зеленського просять розглянути петицію про перейменування рф
Ілюстративне фото

Петиція про перейменування росії набрала необхідних 25 тисяч голосів для розгляду Зеленським

Замість "росії" — "московія", "російський" хочуть замінити на "московський", а "рф" перейменувати на"московську федерацію". Українці створили петицію, в якій просять Зеленського повернути "великій росії" першочергове "ісконно руське" найменування. Таку ініціативу підтримали більше ніж 25 тисяч людей. Відповідно тепер петицію має розглянути президент України. 

Петиція із закликом офіційно перейменувати росію на московію, з'явилася на сайті президента 23 листопада 2022 року. Це прохання опублікувала українка Шахворостова Валерія. Авторка наголошує, що московія – історична назва росії й нагадує, що сама ж "росія" існує лише 301 рік, після того, як московський цар Петро I проголосив московське царство "російською імперією".

"Історичною назвою росії є московія. Те саме стосується державних утворень московського князівства, московського царства, імперії. Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва. 22 жовтня 1721 року, - тобто 301 рік тому, - московський цар Петро І проголосив Московське царство "Российской империей", - йдеться у тексті петиції.

Українка наголошує, що зміна назви маніпулювати історією на міжнародному рівні. Для іноземців назви "Rus", як позначалася Київська Русь на картах, та "Russia", "Russie", "Russland", як позначалася Росія, сприймаються майже тотожно. Через це й виникло хибне уявлення ніби це назва однієї держави.

"Бездіяльність України у питанні історичної назви Росії - це мовчазне визнання ворожого небезпечного твердження, що Російська Федерація є прямим нащадком нашої Київської Русі", — запевняє авторка петиції. 

Петиції як інструмент боротьби чи підняття настрою

Електронні петиції й справді дієвий інструмент, який дає змогу кожному громадянинові "достукатися" до президента, якщо пропозицію підтримає 25 тисяч людей. Тема петиції — вільна, люди пишуть про те, що болить. Зокрема, просять збільшити та запровадити різні виплати громадянам, а чиновникам і депутатам, навпаки, зменшити зарплати і скасувати пільги. Або ж дозволити чоловікам призовного віку виїжджати за кордон, придбати більше ППО для захисту українських міст чи вдарити по кримському мосту. Серед цікавих петицій були й пропозиції створити День українського борщу, Перейменувати вулиці Пушкіна на честь письменника, "короля жахів" Стівена Кінга,  не платити аліменти дітям, які поїхали за кордон або ж мобілізувати акторів "95 кварталу". 

Нагадаємо, раніше ми писали про наративи Кремля, якими путін намагається маскувати свої провали.

Також читайте про те, як росіянки втікають з росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.