Не просто стриптиз: що насправді стоїть за секс-скандалом за участі російського генерала

Російська еліта досягла стадії розвитку “зло, що пожирає само себе”

Не просто стриптиз: що насправді стоїть за секс-скандалом за участі російського генерала
Колаж: Інформатор

Грайливе відео за участю російського генерала шириться мережею. Звичайно, лізти в особисте життя людей не гарно. Але цей вкид показує великі проблеми у військовій верхівці країни-агресора. Тож, ця огидна історія про російську війну компроматів - гарний сигнал для України.

Скрін відео
Скрін відео

27 лютого у Telegram-каналі ВЧК-ОГПУ з’явилось відео, де огрядний чоловік в одному рушнику та хрестику танцює стриптиз та грайливо скидає цей “одяг”, демонструючи свої принади спереду та ззаду.

У підписі до відео додається пояснення: “На відео, яке опинилося у розпорядженні ВЧК-ОГПУ, заступник головнокомандувача Сухопутних військ, екс-полпред президента РФ Олександр Матовніков, який є старшим оперативної групи Сухопутних військ Збройних Сил РФ у Білорусі. Затятий поціновувач мінських ресторанів і жінок генерал Матовніков любить перекладати відповідальність за прийняття рішень на підлеглих йому офіцерів. Генерал більше захоплений створенням такого відеоконтенту для своїх подруг. Росія відправила на підтримку Олександра Григоровича "найкращих" представників генералітету. Тому випадку в Мачулищі, що трапився на аеродромі, в Білорусії дивуватися не варто”.

Компромат
Дивні скріни

Це відео широко розійшлось мережею. А пізніше Telegram-каналами полетіли скріни, які нібито доводять, що генерал цікавиться не лише жінками. Ми не знаємо, наскільки цей скрін правдивий. Ми розуміємо, що зробити такого штибу фото у наші дні ладен будь який школяр. Крім того, ми не схвалюємо втручання в особисте життя людей. 

Але ця історія викликає велику цікавість, тому що показує великі проблеми у, скажімо так, стосунках верхівки країни-агресора. 

Що відомо про генерала Матовнікова?

Як повідомляє Вікіпедія, Олександр Матовніков - заступник командувача Силами спеціальних операцій Головного (розвідувального) управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (2013-2015), командувач СЗГ та заступник начальника ГУ ГШ ЗС РФ (2015-2018). Повноважний представник президента Російської Федерації у Північно-Кавказькому федеральному окрузі (2018-2020), член Ради Безпеки Росії (2018-2020). Герой росії. Російські ЗМІ називають його “генералом чеченських війн”. Наразі Олександр Матовніков очолює угрупування російських військ в Беларусі. Звідки й натяги на вибухи на військовому аеродромі, внаслідок яких було суттєво пошкоджено літак.

Генерал Матовніков та президент Путін
Генерал Матовніков та президент Путін

В російській політиці дуже люблять “компромат нижче пояса”. Ще у далекому 1999 році з’явився сталий вислів «Людина, схожа на генерального прокурора». Його використовували для позначення чоловіка на відеозаписі, який мав інтимний зв'язок із двома дівчатами і був схожий на тодішнього генерального прокурора РФ Юрія Скуратова. Відеоплівку було показано в ефірі російського центрального телебачення, а фраза використовувалася ведучим як евфемізм замість «Юрій Скуратов, генеральний прокурор РФ». 1 лютого 1999 року генеральний прокурор Росії Юрій Скуратов подав президентові Росії Єльцину свою заяву про відставку.

Людина, схожа на генерального прокурора рф
Людина, схожа на генерального прокурора рф

У випадку з генералом секс-скандал було підсилено темою ЛГБТ. Враховуючи офіційну гомофобію російського істеблішменту, це дійсно удар нижче пояса. Він обумовлений навіть не стільки розбіжністю особистих практик з “традиційними православними цінностями”, про які так любить говорити путін та його оточення, скільки пануючою в рф, від далекої сибірської дєревні до кремля, кримінальною субкультурою. А в ній чоловік, якого підозрюють у такого штибу схильностях, не вважається людиною, якій “нє западло” потиснути руку чи з якою можна сісти за один стіл.

Цікаво, що цю ж технологію намагались використовувати в Україні, коли у різні роки розганяли інтернетом фільми про “гей-зустрічі” журналіста Віталія Портнікова та на той момент радника Офісу президента Олексія Арестовича. Нам не важливо, наскільки правдивими були ті “відеодокази”. Але це не мало жодного значення. В українському суспільстві такий “компромат” викликав спектр емоцій від огиди до його авторів до кепкування над ними. Скандалу не вийшло.

Саша Курара
Саша Курара

А ось для очільника ЧВК Вагнер Євгена Пригожина відео, записане немов би від імені Саші Курари, людини, яка разом з ним відбувала покарання у в’язниці, стало більш неприємним. Там чоловік характерної зовнішності розповідає, що Пригожин у в’язниці займав найнижчий щабель кримінальної ієрархії, був “опущеним”, людиною, яку інші ув’язнені використовують з сексуальною метою. Ми не знаємо, наскільки правдиві ці слова. І це нам не дуже цікаво. Більш важливим є те, що після оприлюднення цих зізнань апаратна вага Пригожина в російському істеблишменті почала стрімко падати. 

Сайт, створений у 2023 році
Сайт, створений у 2023 році

До речі, придивившись до Telegram-каналу, у якому вперше було опубліковане відео про генерала Матовнікова, ми знайшли у вихідних даних посилання на сайт, створений у 2023 році. За своєю стилістикою він дуже нагадує поробки “Ольгінської фабрики тролів”, роботою яких керує саме Пригожин.

Що ці пустощі означають для України?

 

Відомий український військовий та політичний оглядач Олексій Арестович вважає, що російська еліта досягла стадії розвитку “зло, що пожирає само себе”.

“Російські збройні сили замість того, щоб зосередитись на виконанні бойових завдань, які можуть привести до політичних результатів, почали обмінюватись компроматом. Це означає, що їх справи наразі кепські, а будуть ще гірші. Жодних ударів ЗСУ ще не було. Уявіть, що буде, коли ми підемо в контрнаступ. Зараз Лукашенко каже, що в України немає іншого виходу, ніж оголосити перемир’я. Чому він це каже? Тому що анонсований великий російський наступ не відбувся. Тому він кричить: здавайтеся, бо буде гірше! Що може бути гірше? Нам повне таке відео покажуть?” - каже Олексій Арестович.

Фото: ВВС
Фото: ВВС

Він порівнює інформаційний порядок денний в Україні та в росії. 21 лютого король Великобританії Чарльз приїхав до українських військових, які тренуються в Англії. А в рф ЧВК Вагнер та міноборони обмінюються коипроматом.

“За ким перспектива? Щойно вони заговорили про мирний договір, це означає, що їх можливість чогось досягти закінчилась”, - каже Олексій Арестович.

Що відбулось в Мачулищі?

У неділю, 26 лютого, на військовому аеродромі Мачулищі в Білорусі пролунала низка вибухів. З цього аеродрому регулярно злітали російські літаки МіГ-31к, що є носіями крилатих ракет «Кинджал» та літак дальнього радіолокаційного виявлення ІЛ-76 А-50. Відомо, що в результаті "бавовни" постраждав військовий транспортник А-50 та снігоприбиральна машина. Аеродром розташований всього за 12 км від Мінська.

Керівник білоруського опозиційного видання BYPOL Олександр Азаров заявив, що до атаки на аеродромі у Мачулищах причетні білоруські партизани. У Білорусі вже розшукують чоловіка, який "вчинив особливо тяжкий злочин у Мачулищах". За даними опозиційного телеграм-каналу Nexta, чоловік, якого шукають - уродженець Криму Швець Микола Володимирович, 1993 р.н. Чи пов'язаний розшук чоловіка з вибухами на аеродромі - невідомо. 

Водночас російські військові телеграм-канали розповідають свою версію вибухів. Вони пишуть про те, що аеродром атакувало 6 БПЛА, які були запущені з Чернігівської та Київської області. 4 були збиті на підході, 1 був збитий над аеродромом і його уламки впали на техніку з обслуговування та збирання аеродрому. 1 апарат зміг скинути боєзаряд на літак білоруських ВПС, після чого вогонь перекинувся на один із російських бортів. Офіційно Україна не підтвердила атаку на аеродром.

До слова, з'явився супутниковий знімок військового літака А-50 на аеродромі під Мінськом. Ймовірно, саме його атакували 26 лютого. Знімок зроблений 19 лютого. Як повідомляє "Радіо свобода", на фото видно, де міг перебувати літак А-50 у момент удару. Крім того, супутник зафіксував ще кілька російських літаків, які видання ідентифікувати як МіГ-31К.

Раніше Інформатор повідомляв, що розсекретили документи про плани росії взяти під контроль Білорусь до 2030 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube