У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
У Верховній Раді почали обговорювати зміни до законодавства, за якими українці не зможуть отримати гроші у борг
1 травня 2023 року на сайті «Інтерфакс» вийшла колонка начальниці Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку України Ольги Лобайчук щодо змін, на які чекає споживче кредитування.
Очікується, що в Україні, як і у Великобританії, максимальна процентна ставка за споживчим кредитом на день буде 0,8%.
«Країна встановила граничний розмір процентної ставки за мікрокредитами в січні 2015 року. На той час стан британського ринку швидкого мікрокредитування нагадував той, з яким наразі маємо справу в Україні», - написала Лобайчук.
Йшлося про те, що в Україні процента ставка за споживчими кредитами коливається від 2% до 5% на день (або від 730% до 1825% річних). Якщо знизити цю ставку, вважають в Нацбанку, то проблеми з виплатами кредитів покращаться.
Проте в НБУ чомусь мовчать про те, що облікова ставка в Англії - 4,5%.
«В Україні ставку востаннє підвищували з 10% до 25% річних. Від того, наскільки висока ставка залежить вартість кредитів для бізнесу та населення. Виходить, що в НБУ хочуть зробити непорівняно низькою максимальну ставку онлайн кредитів при непорівняно вищій обліковій ставці центробанку», - йдеться в матеріалі Інформатор Україна.
Це схоже на тотальне регулювання в Китаї та рф. У цьому разі державний банк хоче втрутитися в ринкові відносини, які регулюють за основним принципом попиту та пропозиції.
«У країнах ЄС є дієві механізми допомоги незахищеним верствам населення – в Україні вони відсутні. У деяких країнах є поняття «гарантований дохід», тобто громадяни не залишаться без грошей, навіть якщо їм недоступні фінансові послуги. Проте НБУ бачить власний шлях, що може виявитися дуже дивним», - йдеться у матеріалі.
В НБУ заявили, що зміни до умов кредитування пов’язані з виконанням зобов'язань у межах програми розширеного фінансування МВФ та перспективою вступу України до ЄС.
Регулятор оголосив боротьбу з завищеними відсотками, що доводиться сплачувати громадянам за кредитами. Згідно з розрахунками Нацбанку, за мікропозиками українцям доводиться виплачувати до 1500% річних. Але на поки що йдеться про те, що річна ставка буде на рівні 1492%. Тобто це майже ті самі проценти, проти яких виступив Нацбанк.
Виходить, що НБУ планує зробити умови отримання кредиту складнішими, через що частина українців не зможе взяти позику ні в банку, ні в мікрофінансових компаній.
Інформатор розповідав, скільки грошей зберігають українці в Ощадбанку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.