НАЗК перевірить чиновників, які задекларували біткоіни

Читати російською
У разі порушень їх можуть притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності

Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) перевіряє чиновників, які в деклараціях 2020 року вказали, що володіють криптовалютою. У разі порушень їх можуть притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Про це у Facebook повідомив керівник управління проведення обов'язкових повних перевірок НАЗК Сергій Пєтухов, передає Інформатор .

"У цьому році ми вже почали 250 перевірок і в рамках деяких з них вже перевіряємо задекларовані біткоіни. Якщо ми виявимо, що зазначена інформація про володіння криптовалютою є недостовірною - це підстава для адміністративної або кримінальної відповідальності", - написав він.

За його словами, НАЗК вказало в роз'ясненнях, що криптовалюту треба декларувати як нематеріальні активи в розділі 10 декларації із зазначенням виду криптовалюта, дати вступу та загальної вартості придбаного активу на дату вступу.

"Під час перевірки декларації ми подивимося, чи дійсно декларанту належить вказана кількість токенов криптовалюти, чи дійсно перераховувалися гроші за її придбання і може декларант пояснити походження грошей, витрачених на придбання токенів", - додав Пєтухов.

Відзначимо, за даними Opendatabot, 652 чиновника задекларували в цілому 46 351 біткоін.Станом на 8 квітня вартість одного біткоіну становить майже 57 тисяч доларів.

Також ми писали про те, що в МВФ заперечують значущість біткоіну для світової валютної системи.