Найближчим часом Україна проведе саміт із країнами Західних Балкан - президент Сербії

Читать на русском

Вучич не надав жодних деталей про майбутній саміт

Читать на русском
Александар Вучич
Президент Сербії Александар Вучич заявив про коректні відносини з українським керівництвом

Вучич не надав жодних деталей про майбутній саміт

Президент Сербії Александар Вучич оголосив, що візьме участь у майбутньому саміті між Україною та країнами Західних Балкан. При цьому подробиць заходу він не розкрив. Ймовірно йдеться про саміт Україна – Південно-Східна Європа, який пройде 28 лютого у столиці Албанії Тирані.

Під час спільного брифінгу із міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом Вучич сказав, що найближчим часом Україна проведе саміт із країнами Західних Балкан, повідомляє Radio Slobodna Evropa.

"Ми не ставимо під загрозу співпрацю з Україною, я буду присутній на саміті Західних Балкан і України, який відбудеться найближчим часом. У нас дуже коректні відносини з українським керівництвом" - сказав він.

Як повідомляють джерел "ЄвроПравди", йдеться про саміт Україна – Південно-Східна Європа, який пройде 28 лютого у столиці Албанії Тирані. Причому співорганізаторами саміту будуть і прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, і президент України Володимир Зеленський. Зокрема, від їхнього імені розсилають запрошення лідерам європейських країн.

Вибори та протести у Сербії

Наприкінці 2023 року в Белграді спалахнули протести сербів, незгодних із результатами минулих 17 грудня парламентських і місцевих виборів, на яких, як стверджує ЦВК, знову перемогла партія Александара Вучича.

Президент Сербії Александар Вучич достроково розпустив парламент. Відповідне рішення він озвучив 1 листопада. І це за умови, що планові вибори повинні були пройти у 2026 році. Таким чином він хоче зміцнити свою владу та нормалізувати відносини з Косово, що є основною передумовою для членства в ЄС.

Ще однією причиною до розпуску парламенту стали масові вбивства у країні. На тлі цього Вучич відійшов від керівництва своєї "Сербської прогресивної партії", щоб сформувати ширший політичний рух. Також влада Сербії оголосила збройову амністію для посилення контролю за носінням стрілецької зброї.

Нагадаємо, що Фальшивомонетники навчилися обходити захист на грошах: роблять тиснення і голографічні елементи. Як правильно перевіряти купюри і не потрапити на фальшивку, розкриває фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.