Путінський прихвостень в черговий раз зізнався, що Білорусь фактично бере участь у війни проти України
У суботу, 3 грудня, у столицю Білорусі — Мінськ — раптово прилетів міністр оборони рф Сергій Шойгу. Він зустрівся з самопроголошеним президентом РБ Олександром Лукашенком та білоруським міністром оборони Віктором Хреніним. Сам візит не був анонсований та пройшов поспіхом.
Літак ТУ-204, який називають "повітряним штабом путіна" прилетів до РБ близько 16:00. Менш ніж через годину офіційний обліковий запис Міноборони РБ повідомив, що Хренін та Шойгу підписали протокол про внесення змін до Угоди між РБ та РФ "про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері" від 19 грудня 1997 року. Що нетипово, підписання документів відбулося прямо на аеродромі в Мачулищах.
У своєму виступі самопроголошений президент запевнив Шойгу у тому, що РБ всіляко підтримує агресію росії проти України.
"Думаю, вам уже білоруський міністр оборони розповів про ситуацію в Білорусі, про підготовку, бойове злагодження підрозділів Білорусі та Росії, які присутні в Білорусі. Маю сказати, що ми серйозно до цього підійшли. І наші, і ваші офіцери готують хлопців. І білоруських , і росіян готують.Для того, щоб у разі потреби перші ряди наші - захисники Союзної держави - змогли відбити будь-яку агресію. Від аптечок медичних до... Я вже не говорю там про обмундирування та інше, озброєння. ділиться: ми як єдине угрупування, єдина армія сьогодні готуємося. Усі про це знають навколо. Ми це не ховали. Та й у сучасному світі сховати це неможливо”.
"Словом, так, як домовлялися з президентом росії. Ви не просто в темі, ви це реалізовуєте з нашим Міністерством оборони. Ми щодо цього плани виконуємо", — цитує Лукашенка білоруське видання Белта.
Він також заявив, що Україна нібито хоче продовжувати війну, яку почала проти неї Росія, і лякає, що війна може тривати "до останнього чи то українця, чи то вже там поляка або ще найманців".
Шойгу стримано передав "найкращі побажання" від путіна та подякував білорусам за "гостинність".
Найімовірніша причина такого раптового візиту Шойгу — продовження тиску росії на президента Білорусі з вимогою напряму взяти участь у збройній агресії проти України. Окрім поспіху та дивного формату на це вказує і те, що приїзд Шойгу збігся в часі з тим, що до реанімації потрапив один з найближчих соратників Лукашенка — голова верховного суду Валентин Сукало.
На тлі нещодавної смерті голови МЗС Білорусі Макея, такий збіг видається доволі підозрілим. Припускають, що таким чином ФСБ намагається встановити остаточний контроль над Білоруссю. Покійний Макей був довіреною особою Лукашенка в його спробах заручитися підтримкою іноземних держав та намаганні уникнути потрапляння до ще більшої залежності від кремля.