«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
"Не та" — це не просто зміна настрою, це пошук справжньої себе, тому цей крок став важливим етапом мого творчого розвитку. Це є певним проявом внутрішньої сили та бажання говорити про глибокі переживання чесно і без прикрас.
Путін розглядає росгвардію як одну з основних опор безпеки режиму
Після невдалого червневого «вагнерівського заколоту», російський президент володимир путін 4 серпня підписав закон, який дозволить окупантам оснащувати росгвардію важким озброєнням. Ймовірно, Кремль все ж переймається за безпеку свого режиму, і зберігати її доведеться саме росгвардії.
Про це йдеться у зведенні військової розвідки Великої Британії, оприлюдненому 8 серпня.
Ідею того, щоб дати російським росгвардійцям важку техніку, озвучив колишній охоронець путіна, а нині очільник росгвардії — Віктор Золотов, який керує відомством ще з 2016 року. Її створили на базі колишніх внутрішніх військ МВС росії. Завданням організації, якої мало б бути «забезпечення державної та громадської безпеки».
Золотову підпорядковуються до 200 тисяч російських військових, які за його словами «відмінно» протистояли заколоту під керівництвом Євгена Пригожина. Однак, таке припущення очільника росгвардії, за даними британської розвідки, безпідставне. Оскільки жодних доказів того, що Росгвардія зробила якісь ефективні дії проти «Вагнера» насправді ж немає.
Розмови про те, аби надати танки та артилерію росгвардії Золотов підняв саме після бунту вагнерівців. Цю тему підіймали ще в липні на засіданні Держдуми.
«Золотов пропонував, щоб важка техніка включала артилерію та бойові гелікоптери. Цей крок свідчить про те, що Кремль подвоює ставки на виділення ресурсів Росгвардії як однієї з ключових організацій із забезпечення безпеки режиму», - зазначають у Міноборони Британії.
При цьому, нова редакція закону, підписана 4 липня, дозволяє це зробити, але безпосередньо танки або будь-яка інша техніка в ній не згадуються.
19 липня російська державна дума в першому та в остаточному читанні ухвалила закон, який дає Росгвардії право мати на озброєнні важку військову техніку. Як повідомляє сайт парламенту, «таку техніку росгвардійці зможуть застосовувати для захисту громадян, посадових осіб та військовослужбовців, гарантування безпеки при масових заворушеннях та в надзвичайних ситуаціях, а також для припинення діяльності незаконних збройних формувань».
Окрім того, законопроєкт вносить поправки до закону «Про війська національної гвардії». Термін «зброя» замінюють на термін «озброєння», а поняття «бойова техніка» — на «військова техніка», під яким розуміються «різні технічні засоби оснащення військ для бойової та повсякденної діяльності».
Закон має на меті «істотно розширити можливості військ національної гвардії». При цьому, як зазначають автори, це лише доповнення до закону «у відповідність до реальності», оскільки на озброєнні Росгвардії вже зараз є транспортні літаки, бойові вертольоти і бронетранспортери.
24 червня 2023 року вагнерівці швидко взяли під свій контроль Ростов-на-Дону і рушили у бік Москви. В той самий час путін та його оточення втекли з Москви. У ГУР розповіли, що заколот оголив суттєві проблеми в міцності влади російського диктатора. Тому, опісля утихомирення заколотників, росгвардійців спочатку направили на навчання, націлені на протидію потенційним бунтам як у рф, так і в Білорусі.
Вони проходили у два етапи: перший – протидія масовій непокорі мобілізованих та членів їх сімей, під час проведення заходів повної мобілізації населення росії. Другий етап – захід на територію Білорусі для наведення "порядку" після "завдання збройними силами України та Польщі ракетних ударів по таборах вагнерівців У ході навчань було припущено, що особовий склад ПВК Вагнер налічував близько 20 тисяч осіб.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що путін хоче затягнути війну в Україні до кінця 2024 року. Диктатор сподівається на поразку Джо Байдена, через що підтримка України може скоротитися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.