Рада ухвалила закон про загальновійськову підготовку у школах: уроки передбачені для дівчат і хлопців

Читать на русском

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроєкт №11092, який модернізує початкову загальновійськову підготовку в закладах освіти. Ініціатором виступив нардеп Роман Грищук

Читать на русском
Військова підготовка в школах
Вдосконалення військової підготовки в закладах освіти

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроєкт №11092, який модернізує початкову загальновійськову підготовку в закладах освіти. Ініціатором виступив нардеп Роман Грищук

Верховна Рада 22 травня ухвалила у цілому закон щодо вдосконалення системи початкової загальновійськової підготовки. Це означає, що зовсім скоро у учнів з'явиться новий обов'язковий предмет - "Захист України". На уроках буде присутній весь клас - як хлопці, так і дівчата, без розділення на групи.  
 
Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, законопроєкт підтриманий 297 голосами. Документ має на меті приведення у відповідність чинних законів щодо визначення поняття системи підготовки, що здійснюється шляхом вивчення навчального предмета "Захист України", що сприятиме розвитку початкової загальновійськової підготовки як основи підготовки громадян України до національного спротиву. Ним запроваджується початкова загальновійськова підготовка замість допризовної.
 
Депутати ВР прийняли законопроєкт про початкову військову підготовку в школах
Депутати ВР прийняли законопроєкт про початкову військову підготовку в школах

Ініціатором законопроєкту №11092, який допоможе вдосконалити початкову загальновійськову підготовку та актуалізувати її зміст, є народний депутат від фракції "Слуга Народу", член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук. Згідно з законом, початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти та проводиться в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти. За словами Грищука, коли йдеться про інтереси держави, її майбутнє предмет "Захист України", який вивчається в школі, - критично важливий.

"Після завершення війни, загроза з півночі нікуди не зникне. Тому надзвичайно важливо в системі середньої освіти вчити наших учнів захищати України. Це не тільки і не стільки про те, як це робити, скільки про те, навіщо потрібно це робити", – зазначив парламентар.

Він повідомив, що законопроєктом вносяться зміни до низки статей законів "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про оборону України", "Про освіту" і "Про основи національного спротиву". Крім того, додав він, зміни дозволять актуалізувати підзаконні нормативні акти, що досі розділяють дівчат та хлопців під час вивчення предмета "Захист України" та обмежують навчання жінок у закладах вищої освіти, які хочуть викладати предмет.

"Зараз існують два поняття, що визначають систему підготовки, – допризовна та початкова загальновійськова підготовка, які суперечать один одному. Законопроєкт об’єднує ці два поняття, тобто усуває колізію", – пояснив Роман Грищук.

Як проходитиме військова підготовка у школах

Нардеп Роман Грищук також назвав інші ключові зміни. Зокрема, законопроєктом передбачені такі нововведення:

  • Запроваджується модульна система викладання. Кожен модуль – окрема важлива тема: домедична допомога, цивільний захист, інформаційна безпека.
  • Прибираються застарілі теми, такі як стройова підготовка. Більший акцент на розуміння важливості захисту своєї держави та вивчення нових технологій, які використовуються у сучасній війні.
  • Можливість залучати ветеранів, а також громадські й ветеранські організації до викладання предмета, або окремих модулів.

"Уряд виділив 1,74 млрд гривень для оновлення центрів "Захисту України", закупівлі обладнання та інтерактивних тирів. Підвищення кваліфікації вчителів", – підсумував Роман Грищук.

Нагадаємо, що необхідність проходження базової військової підготовки для всіх юнаків до 25 років і скасування строкової служби в армії прописана зокрема у прийнятому в Україні законопроєкті про мобілізацію

Пройти цю підготовку повинні будуть усі. Вона триватиме п'ять місяців у мирний час та три місяці у військовий. Ті юнаки, які вчаться у ВНЗ, зможуть пройти підготовку по місцю навчання (зараховується також військова кафедра). Основна ідея обов'язкового військового вишколу - зробити так, аби в майбутньому кожен громадянин потенційно був готовий захищати державу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.