Польща вважає, що Україна має бути зацікавлена у стабільних відносинах з нею
У Польщі заявили, що держава не буде нав'язуватися Україні, якщо ми самі не захочемо дружити. Там кажуть, що наша країна має бути зацікавлена у стабільних відносинах з Польщею. Також надалі всі рішення щодо України польські політики будуть обдумувати двічі.
Таку заяву зробив голова бюро з міжнародної політики канцелярії президента Польщі Марчін Пшидач в ефірі RMF24. Чиновник наголосив, що дії України щодо зернового конфлікту з Польщею є несправедливими та шкідливими для багатьох поляків.
"В інтересах усіх нас - і це мають розуміти й українці - не дати роз’єднати себе, бо від цього виграє лише третій актор в особі москви", - заявив Пшидач.
Він додав, що в Польщі наразі все гаразд, а от Україна - в біді. Тому на думку польського політика, саме Україна має бути зацікавлена у стабільних відносинах із Польщею, а не навпаки.
"Ми (Польща - ред.) в НАТО, у нас сильна армія, ми в ЄС, у нас досить добре функціонує країна. Сьогодні біда в Україні. Це Україна має дбати про підтримку з боку Польщі. Якщо ні, нав'язуватися ми не будемо", - сказав Марчін Пшидач.
Він наголосив, що Польща з самого початку підтримувала Україну, щоб російські війська були якомога далі від польських кордонів. А в тій атмосфері, яка панує сьогодні, кожне наступне рішення щодо політичних, економічних чи безпекових питань Польща буде аналізувати двічі.
Суперечка між двома державами розпочалася з того, що 15 вересня 2023 року Єврокомісія скасувала заборону на імпорт українського зерна до Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії. Але ці країни запровадили персональну заборону на експорт/транзит української агропродукції. У Польщі відкрито заявляли, що не можуть собі дозволити, щоб українське зерно потрапляло до країни одразу після збирання врожаю. У відповідь Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ).
Після цього прем'єр-міністр Матеуш Моравецький погрозив посиленням зернового ембарго, а також заявив, що Польща більше не надсилатиме Україні зброю. На це у США зажадали від Польщі пояснень. Пізніше президент Польщі Анджей Дуда все ж підтримав передачу Україні старого військового обладнання. Але наголосив, що це відбудеться після того, як країна замінить це обладнання на нове.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.