Дискусії ще тривають: у Міноборони дали пояснення щодо слів Сирського про французських інструкторів

Читать на русском

Остаточних рішень щодо відправки французських військових в Україну ще не приймали

Читать на русском
Міноборони України
Міноборони дало коментар щодо заяв Сирського

Остаточних рішень щодо відправки французських військових в Україну ще не приймали

Україна наразі обговорює з іншими державами питання відправки іноземних військових інструкторів для проведення навчання Збройних сил України на українській території. Жодних остаточних рішень з цього питання ще не приймалося. Тривають дискусії та обговорення із країнами, які могли б це зробити.

Про це написало Міністерство оборони України, коментуючи заяву головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо допуску до українських навчальних центрів інструкторів з Франції. Міністерство зараз заздалегідь готує документи, щоб уникнути бюрократії на наступних етапах.

"Починаючи з лютого 2024 року, Україна висловила зацікавленість у перспективі прийому в Україні іноземних інструкторів. Станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання. Міноборони спільно з Генштабом почали внутрішню роботу над відповідними документами по цьому питанню, щоб не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде прийнято відповідне рішення", – сказано у повідомленні.

Зазначимо, що ввечері 27 травня Сирський повідомив, що Франція вирішила направити в Україну військових інструкторів. Вони займатимуться підготовкою українських бійців. Перші французькі інструктори відвідають українські навчальні центри вже незабаром.

Західні армії готуються ввести війська в Україну?

Деякі європейські держави вже неодноразово демонстрували готовність до цього кроку. Зокрема, Франція, Польща, країни Балтії тощо. Нещодавно про це заявила і Швеція. Однак майже завжди в них є одна чи кілька умов, суть яких зводиться до наступного твердження: такий варіант можливий лише при ризиках повної поразки України, або ж с санкції усього блоку НАТО. 

Наразі ситуація на фронті дуже складна і має негативні прогнози. Однак її ще не можна назвати катастрофічною. Також однозначно ще немає єдиної позиції Заходу щодо введення військ. Тому навряд чи варто чекати подібних рішень як мінімум у 2024 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.