Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Досконале поєднання – це історія справжнього кохання, яке гармонійно переплітає серця двох людей у нерозривний союз. Ця пісня створена для тих, хто цінує теплоту стосунків і силу єдності.
Головна зміна стосується "обнулення" президентських термінів. Термін перебування президента при владі збільшили з нинішніх п'яти до семи років, а це дасть змогу й надалі залишатися при владі нинішньому президентові Шавкату Мірзійоєву
Влада Узбекистану схвалила зміни до Конституції країни, за якими термін президентських повноважень "обнуляються". Таким чином чинний глава держави Шавкат Мірзійоєв зможе знову балотуватися на чергових виборах президента. Ці зміни прийняли в обмін на підвищення рівня соціальних гарантів для населення.
У Конституції нової редакції Узбекистан оголошується соціальною державою. Так, соціальні зобов'язання держави збільшать втричі, а норма "забезпечення прав та свобод людини стане найвищою метою держави".
Нова редакція передбачає проведення політики відкритості у країні, створення активного громадянського суспільства та подальшого розвитку інститутів громадського контролю.
З 2026 року глави провінцій та регоїнів не можуть бути обрані на посаду голови провінційних чи районних рад одночасно.
Нова конституція також передбачає скорочення числа членів Сенату із 100 до 65.
Нова редакція Конституції відкриває шлях і для переобрання на посаду президента чинного глави держави Шавката Мірзійоєва.
Перший президентський термін Мірзійоєва розпочався після виборів у 2016 році, другий – у 2021 році. Згідно з новою редакцією Конституції, нинішнього президента Узбекистану знову може бути переобрано на цю посаду. При цьому в рамках нової редакції низка обов'язків та повноважень президента буде передана парламенту, а термін повноважень президента буде збільшено з 5 до 7 років. Мірзійоєва фактично зможе балотуватися до 2040 року включно.
Провести конституційну реформу запропонував сам президент Узбекистану, він озвучив ініціативу на інавгураційній промові ще у листопаді 2021 року. На його думку, внесення поправок "затребуване самим життям та продиктоване логікою наших перетворень".
Нижня палата російського парламенту - Держдума - ухвалила в третьому читанні поправки, що приводять російське виборче законодавство у відповідність з новими нормами Конституції. Крім іншого, поправки дають право нинішньому російському президенту володимиру путіну ще двічі балотуватися на пост глави держави.
Нагадаємо, ранеші Інформатор писав, що заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв заявив, що такої країни як Молдова вже не існує, оскільки "її продали Румунії".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.