Що буде, якщо отримати повістку та не прийти у військомат

Читать на русском

За такі ігнорування передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Читать на русском
Що буде, якщо отримати повістку та не прийти у військомат

За такі ігнорування передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Нещодавно в інтерв'ю одному з українських ЗМІ полковник Юрій Максимів повідомив, що мобілізація ще триває. Також ще будуть проводитися рейди, під час яких можуть вручати повістки. Втім, міністр оборони Резніков ще влітку попереджав: вручення повісток ще не означає мобілізацію. 

Більш докладніше про повістки розповів юрист "Ветеран Хабу" Ярослав Бойчук. Він також попередив, яка відповідальність чекає на "ухилянтів".

Що загрожує людині, яка відмовилась від повістки або не явилась у військкомат?

На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі та не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації. Якщо така людина відмовляється від отримання повістки, то відповідальна особа за ведення військового обліку має скласти акт про відмову отримання повістки та відправити його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

За ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призом осіб офіцерського складу, винну особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 335 Кримінального кодексу України, що карається обмеженням волі на строк до 3-х років.
За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації осіб з числа резервістів передбачене позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років за ст. 336 Кримінального кодексу України.

За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію винна особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення . Національна поліція має право здійснювати адміністративне затримання військовозобов'язаних під час порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Цю норму регулюють ст. 259 та 262 КУпАП , частина 3 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводитиметься в порядку, визначеному Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".  

"Ухилянти"

Деякі громадяни нашої країни намагаються будь-яким чином не попасти під мобілізацію. З самого початку повномасштабного вторгнення вони вдаються до хитрощів, які часто знаходяться за межами закону, а інколи й здорового глузду. Хтось намагається підробити результати медичного огляду, а дехто рішається на такі ризикові дії, як спроба дати хабар або незаконно перетнути кордон України.

З початку оголошення мобілізації правоохоронці фіксують поодинокі випадки наших громадян потрапити за кордон України. При цьому всім військовозобов'язаним законом заборонено залишати країну в разі оголошення воєнного стану та мобілізації. "Ухилянти" йдуть на різні хитрощі - пробують підробляти документи, змінювати особистість чи навіть ховатися у бейбі-боксах, аби тільки ухилитись від своїх обов'язків.  

Раніше ми писали про те,  що потрібно знати військовослужбовцям про відпустки, виплати, мобілізацію та демобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.