У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Серед причин - статевий дисбаланс та низькі заплати
Основною причинною скорочення населення називають старіння нації. Через низький рівень зарплат більшість родин не може дозволити собі народження більше ніж двох дітей.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на інтерв’ю члена-кореспондента НАН України Олександра Гладуна для ICTV.
За нашими прогнозами, до кінця ХХІ століття населення України скоротиться до 22 мільйонів. І ми поки що не бачимо шляхів зупинення цього процесу. Він притаманний більшості країн Європи, які вирішують проблему за рахунок мігрантів. Скоріш за все, так буде й у нас. Україна цікавитиме мігрантів з азійських країн, Кавказу, колишніх республік Радянського Союзу. І за рахунок цього, можливо, вдасться стабілізувати чисельність населення. Поки немає передумов, аби зробити це за рахунок природного чинника, — сказав Гладун.
Одна з основних причин скорочення населення — це старіння нації. Хоча у порівнянні з іншими країнами Європи в Україні воно не настільки стрімке. Наприклад в нашій країні осіб, старших за 60-ти років – приблизно 23%. А в Португалії, скажімо, ці ж 23% – це особи у віці 65 років і більше. Це пов’язано з підвищенням рівня медицини та соціальної політики, але виклик для економічної системи.
Через низький рівень зарплат більшість сімей не можуть дозволити собі більше одної чи двох дітей.
Крім того, в Україні спостерігається статевий дисбаланс на користь жінок (у вікових групах понад 35-ти років): попри те, що в усіх країнах хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток, поступово співвідношення змінюється через високу смертність чоловіків працездатного віку. По-перше, чоловіки більше працюють на небезпечних виробництвах, де вищі ризики травмуватись і померти. По-друге, чоловіки становлять три чверті загиблих у ДТП. По-третє, чоловіки скоюють значно більше самогубств, ніж жінки.
Раніше ми писали про те, як за 30 років змінилось населення України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.