“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Як кажуть в NASA, дослідження допоможуть заново відкрити Венеру
У 2028–2030 роках NASA планує відправити дві місії до Венери. На підготовку до кожної з них піде близько 500 мільйонів доларів. Усе для того, щоб зрозуміти, як планета, максимально схожа за характеристиками на Землю, перетворилася на пекельний світ.
Як кажуть в NASA, місії буде дві: DAVINCI+ і VERITAS, — повідомляє Інформатор. Цілі кожної з них кардинально відрізняються.
DAVINCI+ досліджуватиме атмосферу Венери, щоби зрозуміти, як вона сформувалася й розвивалася, а також визначить, чи був на планеті колись океан. Крім цього, в NASA планують зробити перші знімки високої роздільної здатності унікальних геологічних об’єктів Венери, відомих як «тессери» — вони співвідносяться з тими, які є на Землі. Передбачається, що в планети є тектоніка плит. Це буде перша місія США з 1978 року, і її результати можуть змінити розуміння формування планет земної групи в Сонячній системі й за її межами.
VERITAS завдасть на карту всю поверхню Венери, щоб визначити геологічну історію планети та зрозуміти, чому вона розвивалася не так, як Земля. Це буде тривимірна реконструкція топографії, що дозволить з’ясувати, чи проходять на Венері такі процеси, як тектоніка плит і вулканізм.
Головне завдання місій — зрозуміти, чому планета, настільки схожа на Землю, стала теплицею. Вони розкажуть про Венеру все, починаючи від хмар, закінчуючи самим ядром. Грубо кажучи, планету відкриють заново.
Раніше ми показували знімки Марса, які зробив марсохід Curiosity NASA, — їх можна знайти тут.
Також розповідали, що марсоходу NASA Perserverence вдалося перетворити вуглекислий газ з атмосфери Марса в кисень.